menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
ekoporady Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, 42 632 03 11
fax 42 291 14 50, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Oddziały terenowe:

Oddział w Krakowie
kom. 519 326 986
e-mail: krakow@zrodla.org.pl


Oddział w Warszawie
kom. 519 326 983
e-mail: warszawa@zrodla.org.pl


Oddział w Katowicach
kom. 519 326 991
e-mail: slask@zrodla.org.pl


1% zbieramy we współpracy
z PITax.pl Łatwe podatki.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


stat4u Nasza strona na Google Plus Nasz profil na Facebooku


edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
Nasze stowarzyszenie zajmuje się edukacją ekologiczną od ponad 20 lat. Chcemy dzielić się z Państwem swoimi umiejętnościami i upowszechniać wartości proekologiczne wśród dzieci i dorosłych. Swoją ofertę kierujemy zarówno do całych szkół, jak i pojedynczych uczniów czy zainteresowanych nauczycieli i osób pracujących z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Serdecznie zapraszamy do włączania się w prowadzone przez nas działania, do korzystania z naszej pomocy oraz oferty edukacyjnej.

Zapraszamy do udziału w prowadzonych przez nas warsztatach:

w Łodzi: w Warszawie:
Nowa oferta warsztatów dla szkół i przedszkoli o WODZIE, SMOGU i ODPADACH
na rok szkolny 2018/2019 - klik

. . .
Dyplom Młodego Ekologa

Dyplom Młodego Ekologa


Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" od 1999 roku przyznaje "Dyplom Młodego Ekologa" najaktywniejszym klasom i uczniom, jest on świadectwem zaangażowania w ochronę przyrody. Dotychczas dyplom otrzymało około 9300 uczniów z 367 klas, są wśród nich głownie młodzi łodzianie - uczestnicy warsztatów ekologicznych, uczniowie klas współpracujących ze "Źródłami", ale dyplom otrzymało również wielu uczniów z najodleglejszych zakątków Polski, są to uczestnicy "Bardzo Zielonych Szkół" - wycieczek z intensywnym programem ekologicznym organizowanych przez "Źródła" od 2002 lat.

Dyplom otrzymują uczniowie, którzy wzięli udział w cyklu 5 warsztatów prowadzonych przez Źródła. Cykl powinien zamknąć się w ciągu trzech lat, sugerujemy jednak by zajęcia odbyły się w ciągu jednego roku szkolnego, gdyż mają wtedy większe oddziaływanie na ucznia. Dyplom otrzymuje każdy uczeń, a także cała klasa oraz nauczyciel, który zorganizował cykl zajęć. Dyplom otrzymują również uczestnicy Bardzo Zielonej Szkoły. Wraz z dyplomem każdy uczeń otrzymuje Zielony Kodeks Młodego Ekologa oraz odznakę.

Indywidualny "Dyplom Młodego Ekologa" lub "Certyfikat Młodego Ekologa" otrzymują uczniowie, którzy wykazali się szczególną pomysłowością, pracowitością i zaangażowaniem w działania na rzecz przyrody. O zgłaszanie kandydatów do dyplomu prosimy wychowawców klas. Należy wówczas krótko uzasadnić decyzję, jeśli jest to możliwe - przedstawić materiały dokumentujące pracę ucznia (zdjęcia, prace plastyczne, gazetki itp.). Zgłoszenia przyjmujemy w siedzibie ODE "Źródła", ul. Zielona 27, tel. 042 632 03 11 lub e-mail: edukacja@zrodla.org Wraz z dyplomem każdy uczeń otrzymuje Zielony Kodeks Młodego Ekologa oraz odznakę. Zaświadczenia i podziękowania dla nauczycieli otrzymują wszyscy nauczyciele, którzy współpracują z ODE "Źródła".

. . .

design: cztery selery