menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2009-01-11, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Kilkuset uczniów z całej Polski w lutym wyrusza w ekotrasę!

Niszczenie zasobów Ziemi to problem globalny, na który ogromny wpływ wywierają nasze działania lokalne. Warto pomyśleć o tym, co możemy zrobić, by poprawa jakości naszego życia nie oznaczała pogarszania się stanu środowiska, oraz jak chronić i promować piękno naszych małych ojczyzn.
Uczniowie szkół z całej Polski włączają się w akcję Aktywni z natury – Ekotrasy.

Program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany we współpracy z Ośrodkiem Działań Ekologicznych "Źródła" pt. Aktywni z natury inspiruje młodych ludzi do tworzenia lokalnych ekotras, czyli edukacyjnych tras ekologicznych, wiodących przez cenne przyrodniczo obszary. Wyznaczając je i opisując, a także walcząc o ich należytą ochronę i promując proekologiczne inicjatywy samorządu lokalnego, młodzi ludzie aktywnie włączają się w promocję własnego regionu. Uczą się też co dobrego można zrobić dla środowiska naturalnego. Zaangażowanie w działania na rzecz najbliższego środowiska przyrodniczego oraz społeczności lokalnej poszerza ich wiedzę o wartościach przyrodniczych i kulturowych własnego regionu.

Tematyka opracowywanej trasy jest uzależniona od specyfiki obszaru i zainteresowań uczniów. Korzystając z nowatorskich metod i narzędzi program budzi w młodych ludziach dusze odkrywców, rozwija ich talenty i inspiruje do działania.

Jak uczniowie wytyczają ekotrasę?
1. Rozglądają się po swojej okolicy i wybierają najpiękniejsze i najcenniejsze przyrodniczo miejsca lub inicjatywy przyjazne przyrodzie.
2. Opisują i oznaczają trasę łączącą te wyjątkowe skarby natury.
3. Urządzają wycieczkę dla mieszkańców, promującą lokalną ekotrasę.

Uczestnicy projektu wezmą udział w ogólnopolskim dniu chodzenia po ekotrasach i zorganizują u siebie wycieczkę, piknik lub spacer. Zaznaczą też swoją ekotrasę na specjalnie stworzonej Internetowej Mapie Polski.

Najciekawsze ekotrasy zostaną opisane w „Ekoprzewodniku” promującym przyjazną środowisku turystykę oraz w regionalnych dodatkach „Gazety Wyborczej”. CEO dodatkowo wspiera uczniów i nauczycieli realizujących projekt poprzez cykl szkoleń oraz pakiet nowoczesnych materiałów edukacyjnych.

Do włączania się do projektu zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Na zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej programu Aktywni z natury: www.ceo.org.pl/aktywni czekamy do 15 lutego 2009 r.

Więcej informacji o projekcie Ekotrasy oraz programie Aktywni z natury na: www.ceo.org.pl/aktywni Dodatkowych informacji udziela koordynatorka programu Gabriela Lipska, tel. (022) 825 05 50 wew. 110, e-mail: gabriela.lipska@ceo.org.plWróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery