menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2009-10-19, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa przy współpracy z bratnimi Agendami ONZ: Programem Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (United Nations Development Programme – UNDP) oraz Polskim Komitetem Narodowym UNICEF (Polish National Committee for UNICEF) organizuje przedsięwzięcie pod nazwą Technologie dla klimatu.
UNEP/GRID to organizacja powołana 18 lat temu jako jeden z ośrodków globalnej sieci GRID (Global Resource Information Database) utworzonej w ramach Programu ds. Środowiska ONZ (UNEP – United Nations Environment Programme). Jednym z obszarów działalności jest propagowanie pro-środowiskowych zachowań i postaw w społeczeństwie.
Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach inicjatywy „Partnerstwo dla Klimatu”, ogłoszonej w 2008 roku przez Ministerstwo Środowiska w ramach przygotowań Polski do 14 Konferencji Klimatycznej w Poznaniu. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęła Pani Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Celem przedsięwzięcia jest podkreślenie roli edukacji technologicznej młodzieży – inwestowanie w świadomość i kompetencje młodego pokolenia związane z rozwojem technologicznym opartym na zasadach zrównoważonego rozwoju. Pragniemy zwrócić uwagę na działania ograniczające lub przeciwdziałające zmianom klimatu wywołanym działalnością człowieka, prowadzone przez wiodące firmy w Polsce i na świecie, jak również na działalność badawczo-rozwojową biznesu ukierunkowaną na rozwój i wdrażanie nowoczesnych, przyjaznych środowisku (w tym przede wszystkim klimatowi) technologii.

Przedsięwzięcie, składa się z kilku wydarzeń:
1. Dwutygodniowa wystawa Technologie dla klimatu w CH Złote Tarasy w Warszawie
2. Konferencja dla młodzieży w Multikinie, CH Złote Tarasy w Warszawie
3. Konkurs dla uczniów warszawskich szkół ponadpodstawowych Technologie dla klimatu
4. Warsztaty edukacyjne dla młodzieży


Wystawa Technologie dla klimatu
19.10 - 2.11.2009 r. CH Złote Tarasy w Warszawie.
Wystawa poświęcona będzie rozwojowi i wdrażaniu nowoczesnych, przyjaznych środowisku (w tym klimatowi) technologii. Przez 2 tygodnie będzie można odwiedzać interaktywne stoiska partnerów: Vattenfall Poland, Amadeus, BASF, BOŚ, Centrum Fotowoltaiki, Hewlet Packard, Philips, Revolt, Wamtechnik.

Konferencja dla młodzieży
21.10.2009 r. Multikino, CH Złote Tarasy w Warszawie, rozpoczęcie godz. 9.30.
Konferencja przeznaczona jest przede wszystkim dla młodzieży szkół warszawskich. Poprowadzi ją Tomasz Zubilewicz. W ramach wydarzenia odbędzie się min. debata klimatyczna oraz finał konkursu skierowanego do uczniów pt. Technologie dla klimatu.

Konkurs Technologie dla klimatu
21.10.2009 r. Multikino, CH Złote Tarasy w Warszawie, uroczysty finał podczas konferencji.
Celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży roli nowoczesnych rozwiązań technologicznych w przeciwdziałaniu zgubnym dla środowiska efektom działalności człowieka. Uczniowie zbierali i opracowywali materiały na temat wdrażanych przez firmy przyjaznych dla klimatu, „zielonych” technologii.

Warsztaty edukacyjne dla młodzieży
21.10.2009 r. oraz 24.10.2009 r. CH Złote Tarasy w Warszawie, poziom 2.
Poprzez ciekawe, praktyczne ćwiczenia, obserwacje i quizy pragniemy zainteresować wszystkich, problematyką zmian klimatu. Angażując odbiorców, zamierzamy przekazać jak najwięcej wiedzy i uwrażliwić uczestników na problemy środowiska i zmiany klimatu, zwłaszcza te wynikające z działalności człowieka.

Więcej informacji na stronie internetowej przedsięwzięcia www.technologie.gridw.pl

Dodatkowych Informacji udziela: M. Lachowska, gosia@gridw.pl; tel.: 022 840 66 40; kom.: 784 484 104Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery