menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, 42 632 03 11
fax 42 291 14 50, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Oddział w Warszawie
kom. 519 326 983
e-mail: warszawa@zrodla.org.pl


1% zbieramy we współpracy
z PITax.pl Łatwe podatki.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


Nasza strona na Google Plus Nasz profil na Facebooku


edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2009-12-01, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Czy wiesz, że duża część prezentów, które kładziesz pod choinką została wyprodukowana w chińskich obozach pracy? Pracownicy fabryk zabawek szyją misie, składają domki dla lalek i plastikowe zabawki w ciężkich i niebezpiecznych warunkach nawet kilkanaście godzin na dobę, często nocami. Im zabawki na pewno nie kojarzą się z dobrą zabawą...

Możesz podarować bliskim upominek nie okupiony cierpieniem innych ludzi. Zapisz się na warsztat i przyjdź do nas 5 grudnia na bezpłatne warsztaty rękodzieła i naucz się jak zrobić własnoręcznie piękne i oryginalne kartki świąteczne, upominki, ozdoby a przede wszystkim stwórz własnego, niepowtarzalnego misia! Poczęstujemy Cię kawą, herbatą i łakociami ze znakiem Sprawiedliwego Handlu. Podpowiemy Ci, jak odpowiedzialnie kupować zabawki - wyprodukowane etycznie i ekologicznie prezenty sprawią równie wielką radość Twoim bliskim!

Z racji niewielkiej sali prosimy o wcześniejsze, telefoniczne zaspisy pod nr. 42 632-81-18 lub 632-03-11. Warsztat odbędzie się w Łodzi, przy ul. Zielonej 27 w sobotę, 5 grudnia od godziny 11.00 do 14.00.
80% wszystkich zabawek produkowanych jest w Chinach. W fabrykach często zatrudniane są dzieci między 13 a 15 lat. Pracują do 14 godzin dziennie, 6 do 7 dni w tygodniu. Czy zgadzasz się, aby Twoje dziecko znalazło pod choinką prezent okupiony czyimś cierpieniem? 5 grudnia w Łodzi organizujemy warsztaty, gdzie sami wykonamy misie, które nie będą smutne. Naszym działaniem chcemy zwrócić uwagę konsumentów na łamanie praw człowieka i praw pracowniczych w fabrykach zabawek. Przyłącz się do nas! Uszyj własnego misia!

W okresie przedświątecznym sklepy sprzedają więcej zabawek niż kiedykolwiek. Okres przedświąteczny w fabrykach zabawek zaczyna się jeszcze wcześniej niż w sklepach i wcale nie jest radosny dla pracownic i pracowników azjatyckich fabryk. Są oni zmuszani do pracy w nadgodzinach do późna w nocy za głodowe płace. Zasady bezpieczeństwa są zaniedbywane, aby utrzymać szybkie tempo produkcji. Robotnice i robotnicy obsługują niebezpieczne maszyny bez odpowiedniego przeszkolenia, co często kończy się tragicznymi wypadkami. Pracodawcy nie zapewniają im też ubrań ochronnych ani nawet wentylacji, więc pracują w upale, oparach farb i rozpuszczalników.

Disney, Hasbro, Mattel i inne wielkie firmy mogą to zmienić, jeśli tylko zaczną przykładać wagę do warunków produkcji zabawek swojej marki. Zlecając produkcję zakładom w krajach azjatyckich, powinny sprawdzać panujące tam warunki, a także udostępniać informacje o swoich podwykonawcach niezależnym audytorom.

To my, konsumentki i konsumenci, mamy wpływ na postępowanie firm!

Przyjdź do nas i dowiedz się więcej o tym, w jakich warunkach powstają zabawki i przyłącz się do akcji NIE SMUĆ MISIE.

„Kupuj odpowiedzialnie zabawki” to część europejskiej kampanii na rzecz poprawy warunków pracy w przemyśle zabawkarskim. W Polsce projekt realizowany jest przez Polską Zieloną Sieć. Bierzemy przemysł zabawkarski pod lupę, z przekonaniem że żadne dziecko nie chciałoby się bawić klockami ani misiami okupionych cudzą krzywdą. Więcej informacji o kampanii: www.ekonsument.pl/zabawkiWróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery