menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2016-02-15, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.Wyślij szpiega do fabryki butów i prześwietl z nami firmy obuwnicze! Tylko dzięki Wam dowiemy się jak produkowane są buty w których na co dzień chodzimy. To niepowtarzalna okazja by wesprzeć akcję inną niż wszystkie. Liczy się każda złotówka! Tylko z Wami nam się uda!!! Wejdź na polakpotrafi.pl/projekt/wyslij-szpiega-do-fabryki i wesprzyj fajną kampanię!

O co chodzi?
Większość skórzanych butów produkowanych na świecie powstaje ze skóry garbowanej z użyciem chromu III, który w nieodpowiednich warunkach utlenia się on do mocno toksycznego chromu VI.
W wielu garbarniach pracownicy mają stały kontakt z toksyczną substancją, przez co chorują na poważne alergie, choroby skóry, układu oddechowego i raka. Dzieci i dorośli pracują po kilkanaście godzin dziennie bez umów, praw pracowniczych i bez płacy wystarczającej na pełnowartościowe jedzenie, mieszkanie czy leczenie…
Z ceny płaconej przez nas za buty w sklepie 2% trafia do osób, które je wyprodukowały. Większość dostają firmy obuwnicze. To firmy obuwnicze mają realny wpływ na pracę i życie tych ludzi. To one muszą zacząć działać. Sprawdzać miejsca produkcji, zapewniać godne warunki pracy i godne płace oraz zadbać o środowisko.

Dzięki akcji dowiemy się:
  • Gdzie produkuje się buty trafiające do polskich sklepów.
  • Dotrzemy do pracownic i pracowników, którzy je szyją i kleją. Dowiemy się, jak są traktowani czy nic nie grozi ich zdrowiu i czy stać ich na godne życie.
  • Dotrzemy do firm, zapytamy co robią, by przy produkcji Twoich butów nie ucierpieli ludzie i środowisko. Czy trujące toksyny z garbarni nie trafiają na nasze stopy – śledztwo obejmie również testy laboratoryjne butów.
Chcemy aby o akcji dowiedziało się o niej jak najwięcej osób – tylko wtedy ma ona szansę powodzenia. Dlatego potrzebna nam Wasza pomoc. Udostępniajcie informację, lajkujcie i szerujcie, no i przede wszystkim wejdźcie na stronę naszej akcji i jeżeli możecie, wesprzyjcie projekt chociaż drobną kwotą.polakpotrafi.pl/projekt/wyslij-szpiega-do-fabrykiWróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery