menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
Nasze stowarzyszenie zajmuje się edukacją ekologiczną od ponad 20 lat. Chcemy dzielić się z Państwem swoimi umiejętnościami i upowszechniać wartości proekologiczne wśród dzieci i dorosłych. Swoją ofertę kierujemy zarówno do całych szkół, jak i pojedynczych uczniów czy zainteresowanych nauczycieli i osób pracujących z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Serdecznie zapraszamy do włączania się w prowadzone przez nas działania, do korzystania z naszej pomocy oraz oferty edukacyjnej.

Zapraszamy do udziału w prowadzonych przez nas warsztatach:

w Łodzi: w Warszawie:

EKOROK ze Źródłami - oferta na rok szkolny 2019/20 ☀️ klik ☀️

WARSZTATY EKOLOGICZNE - oferta na rok szkolny 2020/21 ☀️ klik ☀️

. . .
 Warsztaty specjalne

WARSZTATY ARTYSTYCZNO-EKOLOGICZNE (Kraków i okolice)

Zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów do wzięcia udziału w warsztatach atystyczno-ekologicznych, podczas których rozmaitych technik teatralno-dramowych i plastycznych, takich jak czerpanie papieru, zdobienie toreb z materiału, kolażu itp. dowiedzą się dlaczego warto oszczędzać i powtórnie wykorzystywać papier, dlaczego na zakupy warto pójść z własną torbą, co to jest zasada 3R, jak bawią się dzieci na świecie i co czują zwierzęta.

Ze względu na formy pracy, grupy powinny liczyć od 20 do 30 osób. Trenerzy dojeżdżają na umówione zajęcia do szkół. Wszystkie materiały wliczone są w koszt zajęć. Zajęcia trwają 90 minut (dwie godziny lekcyjne).

Klasy zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 519 326 986 lub e-mail: krakow@zrodla.org.pl.
Zapraszamy!

Powrót papieru czyli użyteczna makulatura


W czasie warsztatów każdy uczeń sam zrobi kartkę papieru z makulatury. Uczniowie poznają cały proces czerpania papieru począwszy od podarcia makulatury, aż po wyczerpanie papieru, który każdy zabiera ze sobą do domu. Papier na miejscu można ozdobić suszonymi roślinami, wycinankami itp. i w ten sposób stworzyć laurkę. Ponadto podczas zajęć przedstawiana jest krótka historia papieru a także uczniowie zapoznają się z metodami przetwórstwa papieru, wykorzystania makulatury oraz prostą statystyką dotyczącą wykorzystania drzew do produkcji papieru.
Grupa wiekowa: bez ograniczeń
Koszt zajęć wraz materiałami - 8 zł/os.


Torba w kwiatki na Dzień Matki (na Dzień Babci, na Gwiazdkę)


Uczniowie zapoznają się problemem opakowań i innych pozostających po produktach odpadach, dowiedzą się jakie opakowania są przyjazne środowisku, czyli jak robić zakupy by nie tworzyć niepotrzebnych śmieci. Nieodzownym elementem ekologicznych zakupów jest trwała wielorazowa torba najlepiej bawełniana lub lniana. Zajęcia składają się z części teoretycznej oraz praktycznej, kiedy to uczniowie przygotują rysunki na torbach z surówki bawełnianej, według własnego pomysłu lub korzystając z szablonów. Zapewniamy gładkie torby z jasnej tkaniny i wszelkie przybory do malowania (mazaki niespieralne, farby akrylowe).
Grupa wiekowa: I-VI SP, gimnazja
Koszt zajęć wraz materiałami plastycznymi i torbą - 10 zł/os.


Zabawy z różnych stron świata


Warsztat z zakresu edukacji globalnej, skierowany dla najmłodszych dzieci (przedszkolaki oraz klasy 1-3 SP). Uczestniczki i uczestnicy w formie zabaw z odległych kultur poznają kraje Globalnego Południa, a przy okazji poznają ich mieszkańców, kulturę czy przyrodą, a także szukają wzajemnych powiązań między mieszkańcami Polski i reszty świata.
Grupa wiekowa: przedszkole, klasy 1-3 SP
Koszt zajęć: 6 zł wraz z materiałami


Green Drama


Zapraszamy rónież na warsztaty Green Dramy. Jest to metoda edukacji ekologicznej młodzieży i osób dorosłych, stworzona w Finlandii i wykorzystywana w szkołach skandynawskich od kilkunastu lat. Za główny cel stawia sobie zmianę zachowania i stylu życia uczestników treningu na bardziej przyjazny środowisko. Kładzie nacisk na kształtowanie wrażliwości, pogłębianie wiedzy ekologicznej i zdrowotnej oraz doskonalenie umiejętności społecznych, kreatywności i inwencji. Podczas warsztatów wykorzystuje się aktywne, nowatorskie techniki pracy: plastyczne, ruchowe, pantomimiczne, parateatralne, literackie, zarówno indywidualne jak i grupowe, często nawiązujące do technik treningu kreatywności. Bardzo ważna jest swobodna dyskusja uczestników, która umożliwia wymianę wiedzy, obalenie różnych mitów i często zrewidowanie własnych poglądów.
Więcej informacji i tematy zajęć tutaj.

. . .

design: cztery selery