menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, 42 632 03 11
fax 42 291 14 50, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Oddział w Warszawie
kom. 519 326 983
e-mail: warszawa@zrodla.org.pl


1% zbieramy we współpracy
z PITax.pl Łatwe podatki.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


Nasza strona na Google Plus Nasz profil na Facebooku


edukacja ekologiczna na wysokim poziomieNasze stowarzyszenie zajmuje się edukacją ekologiczną od ponad 20 lat. Chcemy dzielić się z Państwem swoimi umiejętnościami i upowszechniać wartości proekologiczne wśród dzieci i dorosłych. Swoją ofertę kierujemy zarówno do całych szkół, jak i pojedynczych uczniów czy zainteresowanych nauczycieli i osób pracujących z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Serdecznie zapraszamy do włączania się w prowadzone przez nas działania, do korzystania z naszej pomocy oraz oferty edukacyjnej.

Zapraszamy do udziału w prowadzonych przez nas warsztatach:

w Łodzi: w Warszawie:
Nowa oferta warsztatów dla szkół i przedszkoli o WODZIE, SMOGU i ODPADACH
na rok szkolny 2018/2019 - klik

. . .
 Warsztaty specjalne

WARSZTATY ARTYSTYCZNO-EKOLOGICZNE (Warszawa)

Zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów do wzięcia udziału w warsztatach plastyczno-ekologicznych, podczas których rozmaitych technik plastycznych jak czerpanie papieru, zdobienie toreb z materiału, kolażu itp. dowiedzą się dlaczego warto oszczędzać i powtórnie wykorzystywać papier, dlaczego na zakupy warto pójść z własną torbą.

Ze względu na formy pracy, grupy powinny liczyć od 20 do 30 osób. Trenerzy dojeżdżają na umówione zajęcia do szkół. Wszystkie materiały wliczone są w koszt zajęć. Zajęcia trwają 90 minut (dwie godziny lekcyjne).

Klasy zainteresowane prosimy o kontakt e-mailowy z Adamem Kaczmarkiem adam.kaczmarek@zrodla.org.pl. Telefon do odziału w Warszawie: 519 326 983.Powrót papieru czyli użyteczna makulatura


W czasie warsztatów każdy uczeń sam zrobi kartkę papieru z makulatury. Uczniowie poznają cały proces czerpania papieru począwszy od podarcia makulatury, aż po wyczerpanie papieru, który każdy zabiera ze sobą do domu. Papier na miejscu można ozdobić suszonymi roślinami, wycinankami itp. i w ten sposób stworzyć laurkę. Na życzenie prace można oprawić w antyramy (dopłata 3 zł). Ponadto podczas zajęć przedstawiana jest krótka historia papieru a także uczniowie zapoznają się z metodami przetwórstwa papieru, wykorzystania makulatury oraz prostą statystyką dotyczącą wykorzystania drzew do produkcji papieru.
Grupa wiekowa: bez ograniczeń
Koszt zajęć wraz materiałami - 10 zł/os.


Torba w kwiatki na Dzień Matki(na Dzień Babci, na Gwiazdkę)


Uczniowie zapoznają się problemem opakowań i innych pozostających po produktach odpadach, dowiedzą się jakie opakowania są przyjazne środowisku, czyli jak robić zakupy by nie tworzyć niepotrzebnych śmieci. Nieodzownym elementem ekologicznych zakupów jest trwała wielorazowa torba najlepiej bawełniana lub lniana. Zajęcia składają się z części teoretycznej oraz praktycznej, kiedy to uczniowie przygotują rysunki na torbach z surówki bawełnianej, według własnego pomysłu lub korzystając z szablonów. Zapewniamy gładkie torby z jasnej tkaniny i wszelkie przybory do malowania (mazaki niespieralne, farby akrylowe).
Grupa wiekowa: I-VI SP, gimnazja
Koszt zajęć wraz materiałami plastycznymi i torbą - 12 zł/os.


Zabawki domowej roboty


Dzieci otoczone setkami głównie plastikowych zabawek, szybko tracą nimi zainteresowanie. Podczas zajęć chcielibyśmy pokazać, że świetnie i kreatywnie można bawić się wykorzystując najzwyklejsze, dostępne w każdym domu przedmioty. Dzieci samodzielnie zrobią dla siebie wybrane zabawki z papieru, sznurka, opakowań, tkanin. Przy okazji porozmawiamy o tym, jak zdrowo i pomysłowo spędzać wolny czas oraz czym bawią się dzieci w innych krajach.
Grupa wiekowa: I-VI SP
Koszt zajęć wraz materiałami - 12 zł/os.


. . .

design: cztery selery