menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, 42 632 03 11
fax 42 291 14 50, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


1% zbieramy we współpracy
z PITax.pl Łatwe podatki.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


Nasza strona na Google Plus Nasz profil na Facebooku


edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

Trener edukacji ekologicznej Dariusz Matusiak Trener edukacji ekologicznej Bogna Stawicka Trener edukacji ekologicznej Ryszard Stolarski Trener edukacji ekologicznej Gosia Świderek Trener edukacji ekologicznej Karolina Baranowska Trener edukacji ekologicznej Dominika Baryła Trener edukacji ekologicznej Joanna Suciu Trener edukacji ekologicznej Kasia Krakowska Trener edukacji ekologicznej Piotr Gaszyński  
EkoEdukatorzy – informacje dla uczestników projektu

Nabór uczestników
Informacje o szkoleniu
Pliki do pobrania


NABÓR UCZESTNIKÓW 2005

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" ogłasza nabór chętnych do programu "EkoEdukatorzy – program rozwoju lokalnych grup wolontariatu ekologicznego". Program skierowany jest do osób, które chcą zajmować się w swojej miejscowości szeroko rozumianą edukacją ekologiczną skierowaną do dzieci i młodzieży.

ODE "Źródła" od 1993 roku prowadzi w Łodzi ośrodek edukacji ekologicznej, który posiada szeroką ofertę warsztatów, konkursów, szkoleń i innych działań dla uczniów i nauczycieli łódzkich szkół. Szczegóły działalności opisane są na naszej stronie www.

Realizowany obecnie projekt zakłada przekazanie doświadczeń oraz metod i technik dla grup edukacyjnych działających poza Łodzią. Od uczestników oczekujemy, że stworzą w swojej miejscowości min. 2-3 osobową grupę, która będzie prowadzić (np. w szkołach, domu kultury, w terenie itp.) działania edukacyjne według metodologii Źródeł, ale z uwzględnieniem lokalnej specyfiki, umiejętności i zainteresowań członków grupy itp. ODE Źródła zapewnia wsparcie merytoryczne i organizacyjne, jak również materiały dydaktyczne i plastyczne.

W ramach projektu przewidziane jest szkolenie w dn. 19-23 września łączące trening teoretyczny z praktyką (szkolenia odbywa się podczas "zielonej szkoły" organizowanej przez Źródła dla dzieci). Tu można pobrać ramowy program szkolenia.

Wymagania dla uczestników programu: predyspozycje do pracy z młodzieżą, zainteresowania proekologiczne, wolny czas w dn. 19-23 września, możliwość regularnego prowadzenia zajęć ekologicznych w swojej miejscowości, gotowość do realizowania zadań wyznaczanych przez koordynatora programu. Uwaga – program nie jest skierowany dla czynnych nauczycieli. Preferowane jest, aby zgłaszały się od razu grupy 2-3 osób z jednej miejscowości (ewentualnie jeśli pojedyncze osoby, to takie, które bez problemu stworzą u siebie grupę).

Udział w całym projekcie jest bezpłatny, łącznie ze szkoleniem (wyżywieniem i noclegami). Uczestnicy ponoszą jedynie koszty dojazdu na szkolenie (w centralnej Polsce).

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie ankiety. ODE Źródła zastrzega sobie prawo swobodnego wyboru ok. 30 spośród nadesłanych zgłoszeń.

Uwaga! Na zgłoszenia czekamy do 9 września 2005!!!

Uwaga! To jest informacja archiwalna. Informacje o naborze w roku 2007: - tutaj

Projekt finansowany jest ze środków
Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt
z Gosią Świderek (tel. kom. 0 503 733 770)SZKOLENIE DLA EKOEDUKATORÓW
19-23 września 2005, Bachotek k. Brodnicy

Szkolenie odbędzie się w Stanicy Wodnej PTTK Bachotek, w lesie nad jeziorem Bachotek.
Zakwaterowanie w domkach kempingowych 3 i 4 osobowych z łazienką. Wyżywienie na miejscu w stołówce począwszy od obiadu w poniedziałek do obiadu w piątek.
Na terenie ośrodka znajduje się maleńka budka ze słodyczami i napojami (najbliższy sklep spożywczy znajduje się w Pokrzydowie 3 km dalej).

Ośrodek położony jest bezpośrednio nad czystym, dużym i malowniczym jeziorem. W wolnym czasie można wypożyczać łódki i kajaki i kąpać się (przy ośrodku jest plaża z pomostem). Warto więc zabrać ze sobą wszytkie potrzebne do kąpieli rzeczy.
Nie wiem czy teraz są jeszcze komary, ale jeśli są to dobrze jest wziąć coś odstraszającego.
Będziemy łazić po lesie więc koniecznie trzeba wziąć wygodne buty, w których można chodzić po błocie i kurtki przeciwdeszczowe.
Jeśli się lubi oglądać ptaki to lornetka będzie niezbędna. Mogą się przydać: kasety lub płyty z muzyką, instrumenty muzyczne, piłka (jest boisko do siatkówki plażowej), badminton, itp.

Informacje o ośrodku można znaleźć na naszej stronie "Bardzo Zielonych Szkół" oraz na stronie brodnickiego PTTK.

Uczestnicy szkolenia nie ponoszą żadnych związanych z nim kosztów (noclegi, wyżywienie itp.), natomiast przyjeżdzają do Bachotka na własny koszt. Ponieważ koszt dojazdu uczestników jest "wkładem własnym" do projektu, prosilibyśmy o zachowanie i przekazanie nam biletów PKP czy PKS.PLIKI DO POBRANIA

Ankieta dla grup
Bibliografia
Deklaracja członkowska Źródeł
Wzór listy uczestników zajęć
. . .

design: cztery selery