Źródła – logo

Nowa siedziba ODE Źródła - Łódź, Zielona 27

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2008 roku).

Miło jest nam poinformować iż z początkiem roku szkolnego 2008/2009 otwieramy stacjonarny ośrodek edukacyjny w którym odbywać się będą warsztaty dla dzieci i młodzieży, szkolenia, pokazy filmów, wystawy i spotkania, działać też będzie biblioteka ekologiczna. Ośrodek choć położony jest w samym centrum Łodzi to otoczony jest zielenią, w ogródku rośnie kilkanaście gatunków drzew i krzewów, a do okien zaglądają nam wysokie róże. Część zajęć w sezonie wiosennym i jesiennym prowadzić będziemy w cieniu rozłożystego jesionu na podwórku przed ośrodkiem.


Staramy się aby nasz ośrodek był na wskroś ekologiczny i dawał dobry przykład naszym gościom. W całym ośrodku mamy zamontowane energooszczędne świetlówki, przy wyborze nowego sprzętu AGD kładliśmy nacisk by był on w najlepszej klasie energetycznej A+, dostarczany nam przez firmę energetyczną prąd w 14% pochodzi ze źródeł odnawialnych, co gwarantuje Zielony Certyfikat Vattenfall, nasza spłuczka jest wodooszczędna, prowadzimy segregację odpadów, a dodatkowo punkt zbiórki baterii, w biurze korzystamy wyłącznie z papieru bezdrzewnego (z makulatury), a do notatek w biurze jak i do zajęć w młodzieżą wykorzystujemy jednostronnie zapisaną makulaturę. Na wiosnę zamierzamy zbudować w naszym ogrodzie kompostownik. Naszych gości częstujemy pyszną kawą arabiką z logo Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade) lub herbatą czarną, zieloną lub owocową. W pracy towarzyszy nam podwórkowy kot wylegujący się na kanapie.

Dojechać można do nas rowerem (pojazd będzie bezpieczny: stojaki rowerowe na zamykanym podwórku) lub komunikacją miejską (wszystkie autobusy zatrzymujące się przy Placu Barlickiego tj. Zielonym Rynku oraz tramwaje jadące ul. Zieloną lub Gdańską, ewentualnie można dojść od ul. Zachodniej). nowe biuro