Źródła – logo

Ośrodek Działań Ekologicznych …

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2005 roku).

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” informuje, że w dniach 11-12 maja Łódź odwiedzi Autobus Energetyczny. Autobus energetycznyto mobilne centrum edukacyjno-informacyjne prowadzące kampanię promującą przedsięwzięcia energooszczędne oraz odnawialne źródła energii. Autobusem podróżują eksperci z dziedziny ochrony środowiska i efektywności energetycznej. Demonstrują oni działanie nowoczesnych urządzeń i technologii energooszczędnych wchodzących w skład wyposażenia autobusu. Oferują nieodpłatną, obiektywną i aktualną wiedzę na temat przedsięwzięć i inicjatyw związanych z efektywnością energetyczną i odnawialnymi źródłami energii realizowanych zarówno w Polsce, jak i w krajach Unii Europejskiej. Prezentują możliwości finansowania tego typu przedsięwzięć.

Odwiedzający autobus mogą doświadczalnie sprawdzić zasady działania wybranych urządzeń oraz otrzymać od ekspertów odpowiednie materiały, zdobędą informacje na temat, jak każdy z nas może przyczynić się do oszczędzania energii we własnym domu, mieszkaniu, w miejscu pracy, w czasie podróży, a tym samym, jak może to pozytywnie wpłynąć na stan domowego budżetu.

Dotychczas autobus odwiedził dziewięć województw, gdzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W maju odwiedza województwo łódzkie. W dniach 11-12 maja zaparkuje na rogu ul. Piotrkowskiej i Mickiewicza, można go zwiedzać w godz. od 10.00 do 17.00. Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do odwiedzenia Autobusu. Będzie to znakomita okazja do zapoznania się z tematem poszanowania energii i zastosowania odnawialnych jej źródeł w praktyce. Informacje nt. szczegółów kampanii można znaleźć na stronie internetowej: www.autobus-energetyczny.pl