menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, 42 632 03 11
fax 42 291 14 50, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


1% zbieramy we współpracy
z PITax.pl Łatwe podatki.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


Nasza strona na Google Plus Nasz profil na Facebooku


edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2008-11-26, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

25 listopada w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego odbyła się konferencja „Biuletyn Informacji Publicznej w organizacjach pozarządowych. Kolejny uciążliwy wymóg czy sensowne rozwiązanie na rzecz przejrzystości?”

Podczas konferencji podjęty został m.in. temat niewypełniania przez trzeci sektor obowiązku prowadzenia Biuletynu Informacji Publicznej. Poza tym uczestnicy zastanawiali się będą nad celami wprowadzenia Biuletynu przez ustawodawcę i jego znaczeniem dla zwiększania przejrzystości. Zastanawiano się czy wymagania techniczne BIPów są w ogóle możliwe do spełnienia dla organizacji pozarządowych.
Konferencja była okazją do pozielenienia się pierwszymi doświadczeniami z prowadzenia BIP przez NGO-sy. Z pośród zaledwie kilku Biuletynów prowadzonych przez organizacje pozarządowe, pierwszym jaki został uruchomiony (w październiku 2008 r.) był BIP Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” http://bip.zrodla.org. Praktyczne spostrzeżenia i uwagi przekazał redaktor naszego Biuletynu - Krzysztof Wychowałek. Zobacz prezentację.

Więcej o dostępie do informacji publicznej: http://www.informacjapubliczna.org.pl/.Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery