Źródła – logo

Święty Mikołaj nie ma fabryki w Chinach, a jego skrzaty nie pracuja za miskę ryżu

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2009 roku).

Święty Mikołaj nie ma fabryki w Chinach, a jego skrzaty nie pracują za miskę ryżu

Czy wiesz, że duża część prezentów, które kładziesz pod choinką została wyprodukowana przez dzieci w obozach pracy? Pracownicy fabryk zabawek za kilkanaście dolarów miesięcznie pracują w ciężkich i niebezpiecznych warunkach nawet kilkanaście godzin na dobę, często nocami. Im zabawki na pewno nie kojarzą się z dobrą zabawą...

Możesz podarować bliskim upominek nie przykładając ręki do cierpienia innych ludzi. Przyjdź do nas (Łódź, Zielona 27) w Mikołajki (6 grudnia) na bezpłatne warsztaty rękodzieła i naucz się jak zrobić własnoręcznie piękne i oryginalne upominki, zabawki, albumy czy kalendarze, ozdoby i kartki świąteczne a nawet biżuterię. Podsuniemy Ci garść pomysłów i krok po kroku nauczymy, jak zrobić coś z czegoś co właśnie miało trafić do kosza...

Poczęstujemy Cię też kawą, herbatą i łakociami ze Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade).
Zainteresowanym opowiemy o zasadach zrównoważonej konsumpcji oraz o tym jak nie ulegać zakupowemu szaleństwu w okresie przedświątecznym.

Zapraszamy do naszej siedziby w Łodzi, przy ul. Zielonej 27 w sobotę, 6 grudnia od godziny 11.00 do 14.00 (lub dłużej jeśli tylko atmosfera będzie miła a zainteresowanie duże :-)

Przyprowadź ze sobą kogo tylko chcesz: przyjaciół, sąsiadów, dzieci, wnuki, babcię, mamę, siostrę, koleżankę a nawet psa.