Źródła – logo

Konferencja Klimatyczna COP14

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2009 roku).

Konferencja Klimatyczna COP14

W dniach od 1 do 12 grudnia 2008 r. w Poznaniu odbywać się będzie Konferencja COP14 (XIV Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) wraz z IV Sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto).
W spotkaniu organizowanym przez ONZ (Sekretariat Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu) weźmie udział
około 8 tys. uczestników: ponad 190 delegacji rządowych z ministrami środowiska lub zmian klimatu na czele, instytucji międzynarodowych, organizacji pozarządowych i mediów. Także przedstawiciel Źródeł uczestniczy w tym wydarzeniu.

Obok wydarzeń oficjalnych w Poznaniu odbywa się mnóstwo wydarzeń dot. klimatu. Szczególnie polecamy wystawę zorganizowaną przez OXFAM przy współpracy Polskiej Zielonej Sieci pt. "GIANT CANVAS FOR CLIMATE CHANGE".

KIEDY: 12:00, poniedziałek, 1.12.2008

GDZIE: Pawilon 5, UNFCCC, Poznań

CO: Zaprezentowane zostaną ogromne płótna ilustrujące wpływ człowieka na zmiany klimatu na całym świecie. Przedstawiciele kilku krajów, z których przyjechały płótna, będą dostępni na terenie wystawy. Będzie można z nimi porozmawiać na temat wpływu globalnego ocieplenia na ich kraje. 14 płócien zostało stworzonych przez artystów i dzieci. Każde płótno ma wymiary 1,2x1,8 metra. Prace przyjechały z Indonezji, Wysp Salomona, Mozambiku, Malawi, RPA, Indii, Bangladeszu, Chin, Hongkongu, USA, Australii, Wlk. Brytanii, Ugandy, Quebecu i Hiszpanii.

Jeden z twórców - Chris Dala z Wysp Salomona mówi: “Bogate kraje powinny zobaczyć, jakie konsekwencje na nasze kraje mają nie nasze emisje. Mam nadzieję, że nasi przywódcy podejmą ten temat na międzynarodowym forum, ze wsparciem takich organizacji, jak Oxfam. Te obrazy będą za nas świadczyć.”

Więcej informacji o zmianach klimatu i o COP14:

http://globalnepoludnie.pl/zmiany-klimatyczne

http://www.cop14.gov.pl

http://www.cop14.org.pl

Biuletyn klimatyczny