Źródła – logo

Sympozja dla nauczycieli gimnazjów - U źródeł natury

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2009 roku).

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” zaprasza do udziału w projekcie pt. U ŹRÓDEŁ NATURY: Pakiet edukacyjny: NATURA 2000 i inne formy ochrony przyrody. Głównym celem projektu jest zapoznanie uczniów i nauczycieli z problematyką programu NATURA 2000 oraz pozostałymi formami ochrony środowiska. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ma charakter niekomercyjny, a uczestnictwo w nim jest całkowicie bezpłatne.

Pierwszym etapem projektu było wydanie pakietu edukacyjnego, składającego się z mapy ściennej ochrony przyrody w Polsce oraz broszury zawierającej informacje o sieci Natura 2000 i scenariusze zajęć. Pakiet jest obecnie dystrybuowany bezpłatnie do wszystkich szkół gimnazjalnych w Polsce. Jeśli Państwa szkoła jeszcze go nie otrzymała, na pewno dotrze on do Państwa do połowy listopada.

Kolejnym etapem projektu, na który chcemy zaprosić nauczycieli geografii, biologii, chemii a także etyki, są seminaria poświęcone zagadnieniom związanym z „Naturą 2000” oraz sposobom wykorzystania pakietu edukacyjnego i aktywizowania uczniów do podejmowania czynnych działań na rzecz ochrony przyrody. Seminaria będą odbywały się w październiku i listopadzie 2009 w wybranych miastach Polski. Seminaria są bezpłatne, a każda szkoła, która czynnie zaangażuje się w działania projektowe, otrzyma wystawę plakatów poświęconych ochronie przyrody. Wszyscy uczestnicy seminariów otrzymają zaświadczenia.

Prosimy o zapoznanie się z terminarzem seminariów, wybranie najdogodniejszego dla Państwa miejsca
i zapisanie się na listę uczestników. Uwaga – posiadamy ograniczoną liczbę miejsc!

Dokładne miejsca, terminy i godziny seminariów są aktualizowane na stronie www.zrodla.org/kalendarz/

22 października - Płock

27 października – Kalisz

29 października - Warszawa

3 listopada – Poznań

5 listopada – Bydgoszcz

6 listopada - Rzeszów

12 listopada - Łódź

17 listopada – Częstochowa

19 listopada - Opole

25 listopada - Kraków

25 listopada - Szczecin

25 listopada - Piotrków Tryb.

26 listopada - Katowice

26 listopada - Wrocław (kontakt z P. Magdą Grochowską tel. 605-558-995)

26 listopada - Lublin

koniec listopada - Białystok

Zapisy na seminaria przyjmuje i informacji udziela p. Aleksandra Bogusiak pod nr. tel. 042 632 81 18 lub emailem: aleksandra.bogusiak@zrodla.org.pl