Źródła – logo

Panel edukacyjny: Świadomy konsument

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2010 roku).

Panel edukacyjny „Świadomy konsument”

Instytut Spraw Obywatelskich i BioKurier zapraszają na panel edukacyjny „Świadomy konsument”, który odbędzie się podczas Targów Natura Food w Łodzi, w dniach 23-25 października 2009 r.

Czy wiesz, kto przygotował Twój obiad? Odpowiedź na to pytanie jest tylko z pozoru banalna. Zanim posiłek trafi na Twój talerz, odbywa długą podróż od producenta, poprzez przetwórców, po dystrybutorów i sprzedawców. Jaki wpływ ma ta droga na Twoje zdrowie, na miejsce w którym mieszkasz, na przyszłość Twoich dzieci?

Na takie pytania odpowiadać będą eksperci i wolontariusze Instytutu Spraw Obywatelskich, którzy przygotowali panel edukacyjny „Świadomy konsument”.

Jedzenie kupujemy każdego dnia. Każda decyzja o miejscu zakupu, sposobie wyprodukowania, pochodzeniu i użytych składnikach przemnożona przez miliony osób podejmujących te decyzje ma ogromne znaczenie dla świata i nas samych. Podczas trzech dni targowych będziemy zachęcać do zwracania większej uwagi na produkty, które lądują w naszych koszykach i lodówkach.

Zwiększanie liczby osób które dokonują świadomych zakupów to cel kampanii konsumenckiej Instytutu Spraw Obywatelskich. Dołącz do grona osób, które wiedzą, że paragon przy kasie sklepowej bywa w dzisiejszym świecie ważniejszy niż kartka wyborcza.

Zapraszamy na nasze stoisko edukacyjne podczas II Dni Naturalnej Żywności „Natura Food”:

Hala Expo, ul. Stefanowskiego 30, Łódź, 23-25.10.2009

W programie m.in.:

Partnerzy:

ODE Źródła, Społeczny Instytut Ekologiczny, Greenpeace Polska, Grupa eFTe, „Obywatel”, Stop Codex, Audycja „Czy masz świadomość?”

Więcej informacji: Przemek Stańczak, tel. 501 824 879, e-mail: stanczak@iso.edu.pl