Źródła – logo

Wystawa - Szkoły dla Klimatu

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2009 roku).

Od wtorku 24 listopada zapraszamy wszystkich Warszawiaków (i nie tylko) na wystawę „Szkoły dla Klimatu”!

W grudniu tego roku podczas kolejnej już konferencji klimatycznej w Kopenhadze zapadną decyzje kluczowe dla klimatu, o znaczeniu także dla Polski - budżetu, bezpieczeństwa energetycznego, rolnictwa, podatników. Młodzi obywatele naszego kraju mając tego świadomość, przygotowali ponad 9000 klimatycznych życzeń skierowanych do Rządu RP, których część zaprezentowana zostanie na unikatowej wystawie „chmurek”.

Chmurki, wyrażające obawy i marzenia młodzieży na przyszłość wobec narastających zmian klimatu, powstały podczas zajęć w szkołach prowadzonych w ramach programu "Szkoły dla Klimatu". Od września do połowy listopada w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie wszystkich województw w Polsce odbyły się dwugodzinne zajęcia nt. zmian klimatu.

Wystawa prezentująca postulaty młodzieży będzie prezentowana na ogrodzeniu Łazienek Królewskich od strony al. Ujazdowskich, a otworzy ją młodzież warszawskich szkół. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie happening oraz spotkanie z dziennikarzami, podczas którego eksperci PZS omówią cele COP 15.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy!

Termin i miejsce wydarzenia:
24 listopada 2009, godz. 12.00, al. Ujazdowskie na przeciwko Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Warszawa.
Wystawa będzie prezentowana do 7 XII.

Więcej informacji o programie "Dla Klimatu" na stronie www.dlaklimatu.pl.

Organizatorem programu "Dla Klimatu" jest związek stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. ODE „Źródła”, jako organizacja członkowska PZS, jest jednym z realizatorów programu.