Źródła – logo

Majówka Fairtrade w Łodzi 8 maja Park Poniatowskiego

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2010 roku).

Majowego weekendu wręcz nie wypada spędzać w domu. Tego dnia bądź razem z nami w Parku Poniatowskiego w Łodzi. Już w sobotę 8 maja (11:00 – 16:00) zapraszamy wszystkich na Majówkę Fair Trade w Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu.
Sprawiedliwy Handel to partnerstwo w handlu, opierające się na dialogu, przejrzystości oraz szacunku. Jego celem jest zapewnienie rolnikom uczciwych i stabilnych cen za ich produkty, a nam konsumentom, umożliwienie kupowania produktów, które gwarantują, że ludzie pracujący przy ich powstawaniu byli uczciwie traktowani i wynagradzani. BYŁOBY NIE FAIR, GDYBY CIĘ TAM ZABRAKŁO!
Przygotowaliśmy dla Ciebie mnóstwo atrakcji: prezentacje i debaty o Fair Trade, quizy z nagrodami, degustację produktów Fair Trade, jarmark zabawek, biżuterii, dekoracji i ubrań etycznych i hand-made, koncert Centrum Rytmu City Bum Bum, naukę dawnych gier i zabaw podwórkowych, warsztaty rękodzielnicze, grę terenową "Droga kawy", pokazy cyrkowe (bez udziału zwierząt), ekologicznego Twistera, bańki mydlane, chustę animacyjną i dużego, żółtego banana :-)
Jeśli będzie padać czekamy na Ciebie w szkole, która mieści się w parku (ZSP nr 19, ul. Żeromskiego 115)