Źródła – logo

W roku szkolnym 2003/2004 …

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2005 roku).

W roku szkolnym 2003/2004 przyznaliśmy Dyplom Młodego Ekologa 29 klasom, łącznie wyróżnionych zostało 680 uczniów. Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” od 1999 roku przyznaje dyplom "Młodego Ekologa", otrzymują go najaktywniejsze klasy i uczniowie. Dyplom jest świadectwem zaangażowania w ochronę przyrody. Dotychczas dyplom otrzymało około 2000 uczniów, są wśród nich głownie młodzi łodzianie - uczestnicy warsztatów ekologicznych, uczniowie klas współpracujących ze "Źródłami", ale dyplom otrzymało również wielu uczniów z najodleglejszych zakątków Polski, są to uczestnicy "Bardzo Zielonych Szkół" - wycieczek z intensywnym programem ekologicznym organizowanych przez „Źródła” od 3 lat.
Podczas uroczystych obchodów Dnia Ziemi 22 kwietnia 2004 r. w Łódzkim Domu Kultury mielismy przyjemność przyznać Dyplom "Młodego Ekologa" po raz osiemdziesiąty, ten jubileuszowy dyplom otrzyma klasa III b ze Szkoły Podstawowej nr 109 w Łodzi, wychowawczynią klasy jest pani Monika Jagiełło.

Po raz pierwszy wręczyliśmy Certyfikat Młodego Ekologa. Jest to dodatkowe wyróżnienie dla uczniów, którzy wykazali się szczególną pomysłowością, pracowitością i zaangażowaniem w działania na rzecz przyrody. Uczniowie klasy IIIa i IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Łodzi, dyplomy Młodego ekologa otrzymali już jako pierwszoklasiści. Przez kolejne lata pod opieką pań Beaty Miętus i Beaty Wojnar nie ustawali w działaniach, tworzą koło ekologiczne, wydają gazetkę o tematyce przyrodniczej, przygotowują apele.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak wielu nauczycieli kładzie tak duży nacisk na treści ekologiczne w swoich programach nauczania, cieszymy się także, że dzieci i młodzież jest zainteresowana tą tematyką i nie ucieka od odpowiedzialności za otaczający świat.