Źródła – logo

Noc dla Afryki

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2011 roku).

Byłeś już albo byłaś w Afryce? Wiesz już o niej dużo? Nic nie wiesz? Działasz w organizacji pomocowej? Nie znosisz organizacji pomocowych Przyjdź na NOC DLA AFRYKI, będziesz usatysfakcjonowany – dyskusją, muzyką, filmami – a może wygrasz w loterii książkę!

16 października 2010 (sobota)

godz. 18.00

Warszawa, Nowy Wspaniały Świat

Po raz trzeci w Warszawie cykliczne wydarzenie NOC DLA AFRYKI z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem. Ubóstwo w Afryce jest wciąż naczelnym motywem w rozumieniu tego kontynentu — dobrze, że o nim pamiętamy, bo to ubóstwo jest naszym rażącym zaniedbaniem i wielką globalną niesprawiedliwością. Niemniej jednotorowe rozumienie tego ogromnego kontynentu — kolebki wielu kultur — nie pomaga jego mieszkańcom w budowaniu partnerstwa i warunków do bardziej sprawiedliwego rozwoju.

W sobotę, 16 października Afryka mówi w Warszawie za siebie i o sobie. Filmy, książki, odczyty, dyskusje, loteria, mnóstwo świetnej muzyki – Polska Zielona Sieć zaprasza do Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat od godziny 18:00!

PROGRAM NOCY DLA AFRYKI

18:00 – 21:30 [sala kinowa/dyskusyjna] - CYKLE DYSKUSYJNE

 • "nie ma jednego kraju afryka"
  * Film-wykład nigeryjskiej pisarki Chimamandy Adichie „The danger of a single story”
  * Odczyt tekstu D.Rosiaka „Jak podróżować po Afryce”
  * Otwarta dyskusja z udziałem D.Rosiaka
 • "współpraca dla rozwoju afryki"
  * Odczyt filmowy “Aid versus trade” b.minister finansów Nigerii Ngozi Okonjo-Iweala
  * Internetowe wystąpienie profesora etyki P.Singera z Uniwersytetu w Princeton, w związku z publikacją jego najnowszej książki The Life You Can Save. Acting Now to End World Poverty
  * Dyskusja „Dlaczego my powinniśmy pomagać krajom Afryki?” z zaproszonymi gośćmi: dr de Lazari-Radek (współpracowniczka P.Singera), Janina Ochojska (Polska Akcja Humanitarna), Dariusz Rosiak (dziennikarz)

  21:30 [sala główna] - KONCERT

  DJOLOF-MAN — w składzie: Pako Sarr, Mamadou Diouf, Mohamed MBow

  23:30

  dj’s set: aFrykasy SunSystem - Grajek Krawiec, Senhor Efebo, Wojtek Sobura / Dynamiczny koktajl organicznej muzyki Afro, Brasil, Reggae

  INNE ATRAKCJE

 • LOTERIA — Do wygrania najnowsze książki P.Singera The Life You Can Save. Acting Now to End World Poverty
 • WYSTAWA ZDJĘĆ

  Kontakt ws. Nocy dla Afyki — Dominik Paszkiewicz 608 059 999

  Informacje dla mediów — Kasia Zegadło 697 185 614

  globalnepoludnie.pl