Źródła – logo

Kąpiel w dźwiękach gongów i mis himalajskich

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2011 roku).

Zapraszamy do udziału w seansach z użyciem gongów i mis himalajskich. To propozycja kameralnego „koncertu” podczas którego uczestnicy leżąc wygodnie na matach doświadczają subtelnych wibracji przenoszonych przez akustyczne fale. Kąpiel w przenikających ciało i umysł dźwiękach prowadzi do szybkiego odprężenia i wyciszenia poprzez redukcje napięć fizycznych i emocjonalnych m.in. dzięki spowolnieniu częstotliwość pracy mózgu.

Gong jest starożytnym instrumentem używanym do leczenia chorych, odpędzania złych duchów, nawiązywania kontaktu z bóstwami, zwiększenia intuicji człowieka, odmładzania organizmu i przekazywania życiowej energii. Tybetańscy lamowie używali Gongów podczas medytacji oraz praktyk opuszczanie ciała i dematerializacji świadomości. W ostatnich latach gongi i misy himalajskie są coraz częściej wykorzystywane przy terapii zaburzeń nerwowych, jako narzędzie służące wyciszeniu i relaksacji. Od dawna są stałym elementem medytacji w jodze kundalini.

Te niezwykłe instrumenty działają relaksująco i odprężająco na poziomie fizycznym i psychicznym. Ich muzykę odbieramy nie tylko poprzez narząd słuchu. Gong wytwarza najsilniej rezonujące dźwięki spośród wszystkich instrumentów. Delikatne (!) wibracje pobudzają zakończenia nerwowe znajdujące się pod nasza skóra i są odczuwalne poprzez zmysł dotyku. Ciało dotknięte przez przetaczające się fale dźwięku o niskich częstotliwościach powoli zaczyna nimi „nasiąkać”. Dlatego sesje z gongami i towarzyszącymi im misami określą się mianem „kąpieli dźwiękowych”. W efekcie ciało odpręża się a rodzące się tony pochodne ułatwiają mózgi spowalniać pracę do częstotliwości alfa-theta, które dominują w stanie głębokiego relaksu doświadczanego tuz przed zaśnięciem lub w czasie medytacji. Przy tych częstotliwościach zachodzi odseparowanie się umysłu od otaczającej nas rzeczywistości – osiągamy stan „świadomości wewnętrznej”. Dlatego kąpiele w dźwiękach gongów i mis to sposób odzyskiwania spokoju, radości i energii a także metoda kontaktu z naszą podświadomością…

Kąpiel trwa około 1,5 godziny, w intymnej atmosferze, przy zamkniętych dla ciekawskich drzwiach. Sesje nie mają charakteru koncertu tylko relaksacji w dźwiękach, to podróż do naszego wnętrza. Uczestnicy leżą na matach często popadając w stan świadomego półsnu (znakomita okazja do medytacji, afirmacji i wprowadzania nowych wzorców zachowań) lub po prostu zasypiają. Po sesji czujemy się odprężeni i spokojniejsi. Uczucie dobrostanu utrzymuje się po kąpieli jeszcze przez dłuższy czas i jest okazją do przemyśleń i spojrzenia na bieżące sprawy z zupełnie innej perspektywy…Zapraszamy!
więcej o gongach i misach na www.dzwiekgongu.pl

Pierwszy fantastyczny koncert już za nami, kolejne odbędą się 25 stycznia, 8 i 22 lutego 2011 r. Koszt 15 zł/os.

Zapisy pod adresem aleksandra.bogusiak@zrodla.org.pl
Ilość miejsc ograniczona!