Źródła – logo

Projekcja filmu dokumentalnego

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2012 roku).

Serdecznie zapaszmy projekcję filmu dokumentalnego "Kultura Daru" i spotkanie z Maciejem Eichelbergerem - współautorem filmu. 12 maja 2012 (sobota), g. 19.00, Źródła, ul. Zielona 27.

Film jest zapisem drogi, jaką autorzy - Maciej Eichelberger i Łukasz Kamiński - przebyli, towarzysząc w 2010 roku różnym przejawom alternatywnej myśli społecznej opartej na współpracy, otwartości i bezpośredniej wymianie doświadczeń. Śledząc ten nurt, realizatorzy natrafiają na różnorodne inicjatywy, które starają się przywrócić dynamikę wymiany człowiekowi i kulturze.

Poprzez odwołanie się do różnych dziedzin życia: gospodarowania ziemią, sztuki ulicznej, technologii, kultury internetu czy pracy z ciałem oraz przez zaproszenie do dialogu przedstawicieli i aktywistów takich nurtów jak open source (Michał Woźniak), permakultura (Andrzej Młynarczyk), qi gong (Ron Timm), sztuka wymiany (Grupa eFTe) czy food not bombs (warszawscy anarchiści), film tworzy pole do odkrywania wielowymiarowości człowieka i współczesnych form "darowania". Ten różnorodny obraz, który spaja komentarz socjologa kultury, dr Alka Tarkowskiego, zaprasza do wspólnej refleksji nad tym, jak może być dziś rozumiany "dar", czego od nas wymaga i jakich potrzebuje warunków, by móc zaistnieć.