menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
. . .

AKTUALNOŚCI


Ta informacja pochodzi z dnia 2012-05-07, więc niekoniecznie jest jeszcze aktualna.

Serdecznie zapaszmy projekcję filmu dokumentalnego "Kultura Daru" i spotkanie z Maciejem Eichelbergerem - współautorem filmu. 12 maja 2012 (sobota), g. 19.00, Źródła, ul. Zielona 27.
Film jest zapisem drogi, jaką autorzy - Maciej Eichelberger i Łukasz Kamiński - przebyli, towarzysząc w 2010 roku różnym przejawom alternatywnej myśli społecznej opartej na współpracy, otwartości i bezpośredniej wymianie doświadczeń. Śledząc ten nurt, realizatorzy natrafiają na różnorodne inicjatywy, które starają się przywrócić dynamikę wymiany człowiekowi i kulturze.
Poprzez odwołanie się do różnych dziedzin życia: gospodarowania ziemią, sztuki ulicznej, technologii, kultury internetu czy pracy z ciałem oraz przez zaproszenie do dialogu przedstawicieli i aktywistów takich nurtów jak open source (Michał Woźniak), permakultura (Andrzej Młynarczyk), qi gong (Ron Timm), sztuka wymiany (Grupa eFTe) czy food not bombs (warszawscy anarchiści), film tworzy pole do odkrywania wielowymiarowości człowieka i współczesnych form "darowania". Ten różnorodny obraz, który spaja komentarz socjologa kultury, dr Alka Tarkowskiego, zaprasza do wspólnej refleksji nad tym, jak może być dziś rozumiany "dar", czego od nas wymaga i jakich potrzebuje warunków, by móc zaistnieć.

Wróć | Przejdź na stronę główną | Przejdź do listy wszystkich wiadomości

. . .

design: cztery selery