Źródła – logo

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (2 kwietnia)

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2014 roku).

Dzisiaj (2 kwietnia) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Książek dla dzieci na rynku jest mnóstwo, jest dużo, a nawet bardzo dużo świetnych książek z ciekawymi bohaterami, dobrze napisanych i pięknie ilustrowanych. I jest co najmniej dwa razy tyle okrutnego badziewia. Jeśli jesteś zagubionym w gąszczu publikacji rodzicem, albo ciocią, wujkiem, babcią o zacięciu przyrodniczo-ekologicznym, a chcesz kupić dziś lub kiedy indziej dobrą książkę dla dziecka w wieku 6-12 lat to mamy propozycję - "Ryjówkę Przeznaczenia". Świetny komiks polskiego autora Tomasza Samojlika, doktora biologii z oddziału PAN w Hajnówce, znanego z wcześniejszych "Żubra Pompika" i "Żubra Żorża". Mamy, czytaliśmy, polecamy!

Z opisu wydawcy tj. Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk: Ryjówki to niewielkie, ruchliwe i wiecznie głodne ssaki. Niemal bez przerwy polują - nie pogardzą owadem, dżdżownicą, ślimakiem czy małą rybką. Mało kto jednak wie, że ryjówkom przydarzają się też mrożące krew w żyłach przygody. Gdy w lesie pojawia się Czarny Nieprzyjaciel, wróg wszelkiego istnienia, muszą szukać ratunku dla siebie i swojej doliny. Wedle starej przepowiedni w chwili próby ma im pomóc ryjówka przeznaczenia. Tylko jak ją znaleźć?

Zawiłe procesy ekologiczne z jedną z najbardziej fascynujących rodzin ssaków w roli głównej, przepowiednie wątpliwej skuteczności, awantury i perypetie, pościgi i brawurowe ucieczki! To wszystko, a nawet więcej, znajduje się na kartach "Ryjówki przeznaczenia" - opowieści fantasy w świecie ryjówek!