Źródła – logo

Warsztaty na Dzień Ziemi (Śląsk i Małopolska)

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2014 roku).

W kwietniu obchodzimy Dzień Ziemi. Kwiecień to miesiąc szczególnej zadumy nad przyszłością naszej Planety i okazja do świętowania szkolnych dni ekologicznych.

Przedstawiamy Państwu ofertę warsztatów terenowych oraz ekologiczno-artystycznych, które chętnie poprowadzimy z uczniami Państwa placówki (oferta dot. woj. śląskiego i małopolskiego).

Warsztaty prowadzone są metodami aktywizującymi, z wykorzystaniem technik twórczego myślenia, eksperymentu, dramy, zajęć ruchowych i plastycznych. Na naszych warsztatach uczestnicy się nie nudzą, gdyż uczą się poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo, metody są odpowiednio dobrane do wieku dzieci.

Nasi trenerzy przyjeżdżają do szkoły w umówionym dniu z własnymi materiałami i prowadzą 90 minutowe zajęcia.Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Informacje o pozostałych warsztatach oraz działalności naszego stowarzyszenia znajdą Państwo w zakładce: edukacja ekologiczna

TEMATYKA WARSZTATÓW

ZAJĘCIA TERENOWE

(na terenie zielonym wokół szkoły, szkolnym ogrodzie lub w pobliskim parku)


ZAJĘCIA EKOLOGICZNO- ARTYSTYCZNE
Warsztaty składają się z dwóch części. W pierwszej dzieci zapoznane zostają (w formie gry, zabawy, quizu) z wiadomościami, które stają się bazą do działań artystycznych w drugiej części warsztatu.

MAŁE LABORATORIUM
Warsztat z eksperymentami. Przy użyciu prostego wyposażenia kuchennego, dzieci poznają podstawowe zasady rządzące światem przyrody, same poeksperymentują lub pomogą w przygotowaniu doświadczeń.

Koszt warsztatów:
jest zróżnicowany w zależności, ile warsztatów w ciągu dnia zamówi szkoła:
- 4 zł od ucznia, jeśli szkoła zamówi 3 warsztaty w ciągu dnia,
- 5 zł od ucznia, jeśli szkoła zamówi 2 warsztaty w ciągu dnia,
- 7 zł od ucznia, jeśli szkoła zamówi 1 warsztat w ciągu dnia.

Warsztaty można zamawiać telefonicznie lub mailowo:

Śląsk: Katarzyna Kępska

kasia.kepska@zrodla.org.pl

tel. 519326991