Źródła – logo

Dzień Ziemi w Sklepowisku

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2014 roku).

dzien_ziemi_plakatZastanawiasz się, jak urządzić trawnik lub balkon? Do czego przyda się karton po soku? Co znaczy pies z głową w dół i na czym polega napięcie powierzchniowe wody? Chcesz zrobić samodzielnie niezwykłą zabawkę? A może masz ochotę spróbować swoich sił na instrumencie z warzyw? Przekonać się na własne uszy czy lepszy flet z marchewki czy grzechotka z ziemniaka? Poszukujesz żyrandola dokładnie, jak u dziadka? A z drugiej strony, chętnie wreszcie oddasz sokowirówkę, co to od kilku lat smutna stoi na kuchennej półce?

Zapraszamy 26 kwietnia na Dzień Ziemi w "Sklepowisku". W sobotę, od godziny 12:00, w międzysąsiedzkiej piknikowej atmosferze czekamy z serią warsztatów, atrakcji i eksperymentów o tematyce ekologicznej. Przyjdź, naucz się, podaj dalej, a może pokaż, co potrafisz? Albo po prostu poznaj sąsiadów i odpocznij w kameralnym ogródku wśród przedwojennych kamienic i z melodią zajezdni tramwajowej w tle. Sprawdzimy wspólnie, jak się bawić, użytkować i funkcjonować w sposób najbardziej przyjazny dla Ziemi.

PROGRAM:

12:00-16:00

16:00 – 18:00
KIEDY: sobota, 26 kwietnia

GDZIE: Warszawa, ul. Kawęczyńska 30, Sklepowisko Emmaus

Sklepowisko Emmaus to sklep charytatywny, gdzie można oddać niepotrzebne, ale niezużyte przedmioty. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczany na rzecz osób zmarginalizowanych i takich, które znalazły się w sytuacji kryzysowej – m.in. wsparcie poprzez zatrudnienie do prowadzenia sklepu. Jednocześnie to skarbnica przedmiotów z historią, która przyczynia się do kształtowania świadomego modelu kupowania i przywracania drugiego życia rzeczom.

DZIĘKI KOMU: wydarzenie jest częścią projektu "Ekologia mieszczucha", realizowanego przez ODE „Źródła” dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY: