Źródła – logo

Miasto i psy – dyskusja o obecności psów w przestrzeni miejskiej [Łódź, 01.07.2014]

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2014 roku).

Na 1 lipca przypadają dwa święta: Dzień Psa i Dzień Architektury. Pozornie te tematy nie mają ze sobą wiele wspólnego. Czy na pewno?

Tego dnia zapraszamy na – dyskusję o obecności psów w przestrzeni miejskiej. Razem z Gabrielą Jarzębowską z fundacji Bios Amigos zastanowimy się nad najważniejszymi wyzwaniami i problemami łączącymi się z obecnością psów w przestrzeni miejskiej. Czy miejsca architektura dla psów, taka jak toalety i wybiegi, ma sens, a jeśli tak, to jak powinna wyglądać? Czy projektując i rewitalizując przestrzeń miejską powinniśmy brać pod uwagę potrzeby czworonogów? Co robić ze śmierdzącym problemem psich kup na chodnikach i trawnikach? Czy Łódź jest miastem przyjaznym dla psów i ich opiekunów?

Zapraszamy do dyskusji na te i pokrewne tematy wszystkie osoby zainteresowane problemem obecności zwierząt w przestrzeni miejskiej, nie tylko opiekunów czworonogów. Zapraszamy we wtorek, 1 lipca, g.18.00 Kawiarnia Niebostan, Łódź, ul. Piotrkowska 17. Psy mile widziane.

Spotkanie organizowane jest przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” we współpracy z fundacją Bios Amigos, w ramach projektu „Ekologia mieszczucha”, realizowanego przez ODE Źródła dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.