Źródła – logo

Warszawa: Spacer praskim brzegiem Wisły z Przemkiem Paskiem

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2014 roku).

We wtorek 1 lipca zapraszamy wszystkich na spacer brzegiem Wisły w Warszawie, który odbędzie się w ramach wakacyjnej gry miejskiej zaWODY warszawskie. Spotykamy się o godzinie 18:00 na parkingu przy północnym wejściu do ZOO, od strony Mostu Gdańskiego.

Wycieczkę poprowadzi Przemek Pasek z Fundacji Ja Wisła. Spacerując malowniczym brzegiem Wisły, będziemy podziwiać panoramę Warszawy od strony Pragi niczym z obrazu Canaletta oraz bujną nadwiślańską przyrodę. Usłyszymy wiele ciekawych historii dotyczących Warszawy, widzianych z perspektywy Wisły - Królowej Polskich Rzek. Spacer zakończymy na plaży na Saskiej Kępie około godz. 20:30, gdzie rozpalimy ognisko (o ile pogoda nam na to pozwoli). Będzie można tam odpocząć w dobrym towarzystwie oraz upiec coś smacznego. Warto zabrać wygodne buty, coś odstraszającego komary i przysmaki na ognisko.

Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziesz na Facebooku.

Tego dnia rozpoczną się również zaWODY warszawskie. Ty też masz wpływ na to co stanie się z Wisłą. Zapraszamy do przyłączenia się do trwającej przez wakacje gry miejskiej. Wszyscy chętni przed i po spacerze otrzymają książeczki wodne z pierwszą pieczątką potwierdzającą udział w tym wydarzeniu.