Źródła – logo

Łódź: Recyklofonia wodna, czyli doświadczalne laboratorium dźwiękowe

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2014 roku).

Zapraszamy wszystkich łodzian na artystyczne warsztaty dźwiękowe poświęcone wodzie.

Strumienie szemrzą, ale wezbrane potrafią też huczeć, morze szumi, a deszcz dzwoni o szyby i puka w parapety. Woda z niedokręconego kranu rytmicznie kapie i natrętnie przypomina "zakręć mnie!", a plusk tafli wodnej skrywa tajemnice rzeki. Kiedy woda zmienia stan skupienia i pada śnieg, wokół zalega cisza. Wiele dźwięków, rytmów i melodii jest ukrytych w wodzie lub możliwych do wydobycia przy jej użyciu. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak brzmi woda? Albo jak jej melodia zmienia nasz nastrój? Nadstawcie dobrze uszy, razem odkryjemy fascynujący świat dźwięków!

"Recyklofonia wodna", czyli doświadczalne laboratorium dźwiękowe to warsztaty z pogranicza sztuki i ekologii.

Poprowadzi je Suavas Lewy - kompozytor, kolekcjoner dźwięków Łodzi, autor takich projektów jak "Tkalnia dźwięków", "Ogródek dźwiękowy" i "Morze Bałuckie".

W pierwszej części oswoimy się z dźwiękiem poprzez ćwiczenia słuchowe, improwizowanie melodii, zabawy z rytmem i tempem. Uważasz, że "słoń nadepnął Ci na ucho?" Udowodnimy, że to nieprawda!

W drugiej części laboratorium dźwiękowego z materiałów, które wydają nam się do niczego niepotrzebne, zbudujemy śmieciowe (recyklingowe) instrumenty, które pomogą nam w stworzeniu łódzkiej wodnej symfonii.
Przewidujemy wykonanie symfonii (a być może nawet jej nagranie!)

"Recyklofonia wodna" jest wydarzeniem towarzyszącym projektowi Łódką po skarb - wakacyjna gra miejska. Udział w nim może przyczynić się do Waszego zwycięstwa w grze.

5 lipca, sobota, godz. 13-14:30

Oficyna, ul Gdańska 19

Zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania chęci uczestnictwa drogą mailową: lodz@woda.edu.pl

Mile widziane jest też przyniesienie ze sobą materiałów recyklingowych: np. butelek PET, patyczków od lodów lub patyków.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.