Źródła – logo

Łódź: Wycieczka po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich (Las Łagiewnicki) i po Arturówku

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2015 roku).

„Bzura nie jest ponura - w Arturówek dawaj nura" - pod takim hasłem zapraszamy na kolejne wydarzenie towarzyszące grze miejskiej Łódką po skarb. Tym razem będzie to fascynująca wycieczka po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. Wycieczkę poprowadzi Piotr Tomczyk, z którym w ubiegłym roku można było wędrować śladami łódzkich rzek.

Spotykamy się 3 sierpnia (niedziela) o godz. 11.00 na rogu ul. Warszawskiej i Wycieczkowej (dawna pętla tramwaju nr 3 - obecnie tory w remoncie!).
Dojazd komunikacją miejską (autobusy 51, 51 A, 51 B z placu Dąbrowskiego lub autobusem 56 z krańcówki przy ul. Wydawniczej).

Wycieczka jest bezpłatna i nie wymaga zapisów!
Trasa to ok. 8,5 km.

W trakcie wycieczki zobaczymy między innymi: stawy na Bzurze i dolinę rzeki Bzury, stawy na Łagiewniczance i dolinę rzeki, miejsca upamiętniające walki z okresu I Wojny Światowej, pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej, kapliczki św Rocha i św Antoniego, dawny pałac Heinzla w Łagiewnikach, dawny pałacyk myśliwski Heinzla w Arturówku, Rezerwat Las Łagiewnicki, kościół pw św. Antoniego Padewskiego w Łagiewnikach i wiele innych.

Poprowadzi nas oczywiście motyw wody, która w Lesie Łagiewnickim pokazuje swoją naturę

Więcej informacji