Źródła – logo

Warszawa: Warsztaty budowy wiklinowych wierzbowych konstrukcji

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2015 roku).

W niedzielę 3 sierpnia zapraszamy wszystkich na plażę na Saskiej Kępie, gdzie od godziny 11:00, w ramach wakacyjnej gry miejskiej „zaWODY warszawskie”, odbywać się będą warsztaty budowy wiklinowych wierzbowych konstrukcji.

Brzegi Wisły są naturalnym miejscem występowania wierzby, co możemy również zaobserwować w Warszawie. Na warsztatach z Jackiem Gądkiem poszukamy odpowiedniego miejsca na plaży na Saskiej Kępie, gdzie z pewnością powstanie niezwykła wierzbowa konstrukcja. Możliwe, że będzie to jedna z 2017 wierzbowych kopuł budzących Świadomość. Uczestnicy będą mogli wpleść w nią wiklinowe witki, dowiedzieć się, jak samemu zrobić żywą konstrukcję w ogrodzie oraz wypleść coś dla siebie.

Jeśli macie jakieś zniszczone i niepotrzebne koszyki wiklinowe, to weźcie je ze sobą, a na pewno znajdą swoje miejsce w naszej konstrukcji.

Zapraszamy wszystkich i zachęcamy do zabrania ze sobą kocyka oraz piknikowego prowiantu, by w sielskiej atmosferze spędzić razem trochę czasu. Zaczynamy o godzinie 11:00 ale możecie dołączyć do nas w każdej chwili podczas trwania wydarzenia.

Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich bez konieczności wcześniejszych zapisów.

DATA: niedziela, 3 sierpnia

GODZINY: 11:00 -14:00
(możliwe, że zostaniemy trochę dłużej)

MIEJSCE: Plaża na Saskiej Kępie

Wydarzenie organizowane jest w ramach bezpłatnej gry miejskiej „zaWODY warszawskie” organizowanej przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”.
Gra trwa do 31.08.2014.

Więcej informacji:

Warsztaty budowy wiklinowych wierzbowych konstrukcji.

Zapraszamy!