Źródła – logo

Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli do ogólnopolskiego projektu ODE Źródła

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2015 roku).


Nauczycielki i Nauczyciele z całej Polski - jeśli szukacie pomysłów na projekty, w które moglibyście zaangażować się w nowym roku szkolnym, mamy dla Was dobrą wiadomość: trwa nabór do projektu "Ekologia mieszczucha"!

Co dla Was przygotowaliśmy?

* PAKIETY EDUKACYJNE - pełne pomysłów i inspiracji na pasjonujące lekcje. Wszystkie bardzo starannie opracowane: merytorycznie i graficznie.

* www.EKOKALENDARZ.pl - stronę internetową projektu, a tam teksty, filmy i zdjęcia, które w przystępny sposób przybliżą Waszym uczniom zjawiska współczesnej ekologii.

* KAMPANIĘ EDUKACYJNĄ "EKOWYZWANIA" - przez cały rok będziemy zachęcać i inspirować Waszych uczniów do wprowadzania w życie szkoły drobnych zmian przyjaznych środowisku. Chwalcie się nimi, a my - publikując otrzymane informacje na stronie projektu - będziemy namawiać kolejne szkoły do podążania za Waszym przykładem.

* KONKURS O TYTUŁ "SZKOŁY ZRÓWNOWAŻONEJ" - bądźcie z nami, podejmujcie ekologiczne wyzwania i zdobądźcie ten zaszczytny tytuł. Już szykujemy dyplomy i upominki

* CYKL MIEJSKICH OBCHODÓW ŚWIĄT EKOLOGICZNYCH - w całej Polsce zapraszamy na otwarte warsztaty, spotkania z wyjątkowymi gośćmi, spacery z przewodnikami, happeningi i pokazy filmów (wszystkie wydarzenia są bezpłatne).

Do projektu zapraszamy nauczycieli wszystkich przedmiotów i poziomów - od starszych przedszkolaków po licealistów. Więcej informacji o projekcie oraz formularz zgłoszeniowy na stronie projektu.