Źródła – logo

[Łódź, 6.09.2014] Wegańskie dożynki i warsztaty kulinarne

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2015 roku).Macie ochotę na kulinarną przygodę na zakończenie lata? Mamy dla Was propozycję! Już 6 września odbędą się bezpłatne warsztaty kulinarne z Magdaleną Cielengą-Wiaterek, organizowane wspólnie przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” i fundację Bios Amigos. Liczba miejsc ograniczona.

Blog Zielenina jest wymieniany przez portal Miasto Kobiet jako najlepszy z topowych kulinarnych blogów wegetariańskich. Już 6 września jego autorka, Magdalena Cielenga-Wiaterek, przyjeżdża do Łodzi, żeby poprowadzić specjalnie dla nas warsztaty poświęcone tematyce dożynkowej.

To coroczne święto jest znane od czasów prasłowiańskich - kończyło sezon zbiorów stanowiąc zarówno podziękowanie za otrzymane dobra , jak i prośbę o kolejny udany rok. W tym duchu na warsztatach będziemy cieszyć się bogactwem końca lata i wczesnej jesieni. Przygotujemy kilka smakowitych dań, pełnych świeżych warzyw i owoców. Wszystko z dodatkiem pysznych kasz, pełnoziarnistych mąk i innych sezonowych i lokalnych produktów.

O PROWADZĄCEJ
Magdalena Cielenga-Wiaterek propaguje zdrowy i ekologiczny styl życia, prowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych, a także pokazy kulinarne. Redaktor naczelna magazynu „Maszkety”. Autorka wielu artykułów o zdrowym odżywianiu dorosłych i dzieci. Jej pasją jest pokazywanie, że wegetariańskie gotowanie jest proste i pyszne, a zdrowe odżywianie nie wymaga ani specjalnych umiejętności ani dużych nakładów.

Blog Zielenina istnieje już ponad cztery lata. Znajdziemy na nim wyłącznie wegetariańskie, zdrowe potrawy – duży wybór dań opartych na warzywach, bogatych w kasze, a także desery i ciasta bez cukru, pełne owoców, przygotowywane z pełnoziarnistych mąk. Wszystko, co jest prezentowane na blogu przygotowywane jest ze składników lokalnych i sezonowych.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Warsztaty odbędą się w Niebostanie (Piotrkowska 17), 6 września (sobota) o godz. 12:00.

Dzięki wsparciu NFOŚ warsztaty są DARMOWE. Żeby zarezerwować uczestnictwo należy zgłosić swój udział w warsztatach na adres: fundacja@biosamigos.pl. O zakwalifikowaniu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.