Źródła – logo

Zieleń rządzi

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2015 roku).

W niedzielne popołudnie, 14 września, wspólnie z grupą entuzjastów miejskiej zieleni, wyruszyliśmy na ulice Łodzi, aby choć trochę odmienić ich szare, betonowe oblicze. Wyposażeni w sadzonki roślin, łopaty, grabki, ziemię i konewki, zjawiliśmy się na ul. Więckowskiego i rozpoczęliśmy akcję wielkiej przemiany rozjeżdżonego klepiska w bujny zieleniec. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z happeningu.

Zieleń rządzi! Akcją dowodziła pani Sylwia Barłoga z Centrum Ogrodniczego TRACZ, która fachowym okiem zaplanowała rozmieszczenie roślin i motywowała uczestników do dzielnego przekopywania ziemi. Przodownikami pracy ogrodniczej okazali się uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 24 w Łodzi, którzy przybyli na happening wspólnie ze swoim wychowawcą - panem Mirosławem Malinowskim. Oprócz roślin, zasadziliśmy także dwie tablice, które będą przypominały przechodniom, jak wielkim skarbem jest zieleń w centrum miasta.

Po ciężkiej pracy, przyszedł czas na posiłek regeneracyjny. Wegańskie, w pełni roślinne babeczki z daktylami, uczestnicy spałaszowali, spoglądając dumnie na swoje piękne dzieło - kolorowy zieleniec w samym centrum betonowej dżungli miasta.

Bardzo dziękujemy pani Sylwii Barłodze z Centrum Ogrodniczego TRACZ za profesjonalną pomoc, mnóstwo informacji i praktycznych porad dotyczących miejskiego ogrodnictwa.

Serdecznie dziękujemy także panu Mirosławowi Malinowskiemu oraz jego uczniom za tak liczne przybycie i wspólną, zakończona pełnym sukcesem akcję. Łódzka zieleń pozdrawia zaangażowanych nastolatków!

Pamiętajcie: ZIELEŃ RZĄDZI!