Źródła – logo

[Łódź] Prezenty z różnych stron świata

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2015 roku).


Zapraszamy wszystkich – małych i dużych – na bezpłatne warsztaty „Prezenty z różnych stron świata”. Samodzielnie przygotujemy podarunki z okazji zbliżających się Mikołajek (tak tak, to już niedługo!) oraz będziemy świętować Tydzień Edukacji Globalnej (TEG).

Nie lubisz tłoku w centrach handlowych? Nie masz pomysłu na ciekawy, estetyczny prezent? Chciałbyś/chciałabyś przygotować dla bliskich coś ładnego i oryginalnego – coś, co jasno da do zrozumienia, że zostało wykonane z sercem? Potrzebujesz inspiracji i odrobiny pomocy? A może po prostu chcesz spędzić rodzinną sobotę w miłej atmosferze?

22 listopada (sobota), godz. 11:00-13:00

Łódź, Centralne Muzeum Włókiennictwa, ul. Piotrkowska 282


Wstęp wolny!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

odzony corocznie w listopadzie TEG to okazja, aby porozmawiać o zależnościach, jakie łączą nas z ludźmi na całym świecie. Często organizuje się w tym terminie debaty i spotkania poświęcone wyzwaniom współczesności – problemowi głodu, konsekwencjom zanieczyszczenia środowiska, społecznym nierównościom. Jednak TEG może też mieć radosne oblicze i wiązać się z nauką szacunku do innych kultur, budzeniem zaciekawienia nimi oraz łamaniem krzywdzących stereotypów.

Co będzie się działo na warsztatach?

Pod fachowym okiem uczestnicy i uczestniczki wykonają prezenty (np. gry planszowe i zręcznościowe, ozdoby do domu, „etniczną” biżuterię, worry dolls, kolorowe ptaki, niewielkie instrumenty muzyczne oraz adwentowego Mikołaja z długą brodą). Zapewniamy materiały.

Dzieci i dorośli będą mogli poznać i pobawić się w gry popularne w innych regionach świata. Dobra zabawa gwarantowana.

Wydarzenie jest częścią projektu „Postaw na rozwój. Zrównoważony! - 2. edycja" i jest współfinansowane w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 roku.