Źródła – logo

Wielkie święto jeży [Kraków, 03.12.2014]

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2015 roku).


Z okazji Światowego Dnia Jeża Źródła zapraszają na (spóźnione) otwarte bezpłatne warsztaty poświęcone tym sympatycznym zwierzętom. Warsztaty odbędą się 3 grudnia w godzinach 16:00-18:00 w fili numer 8 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej na osiedlu Bohaterów Września 26.

Jeże możemy spotkać po zmroku na obrzeżach lasów, w parkach, ale również na osiedlach w dużych miastach czy przy ruchliwych drogach. Jeże w poszukiwaniu pokarmu, co noc pokonują odległość ok. 2-3 km. Wydawać by się mogło, że to rozkoszne, choć kolczaste zwierzątko, jako gatunek miewa się dobrze skoro tak często można je spotkać. W rzeczywistości jeże są gatunkiem zagrożonym i bez odpowiedniej ochrony w ciągu kilkunastu lat wyginą. Niestety, największym zagrożeniem dla jeży jest człowiek, dlatego tak ważne jest aby poznać zwyczaje i potrzeby jeży. Dzięki temu łatwiej będzie je chronić.

Podczas warsztatów dowiemy się m.in. jak żyją jeże, co jedzą, gdzie śpią, poznamy ciekawostki z ich życia. Nauczymy się rozpoznawać po czym poznać czy jeż, którego spotykamy potrzebuje pomocy i jak najlepiej mu jej udzielić lub gdzie się udać po pomoc jeśli sami nie możemy mu pomóc.

W trakcie zajęć każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie wykonać broszkę, breloczek lub zawieszkę na choinkę. Z racji zbliżających się świąt własnoręcznie zrobiony jeżyk może być również bardzo miłym upominkiem na mikołaja lub pod choinkę.

Zajęcia są bezpłatne, ale z uwagi na ograniczoną ilość miejsc w sali prosimy o zapisy telefoniczne: 519 326 986 lub mailowe: krakow@zrodla.org.pl

DATA: środa 3 grudnia 2014

GODZINY: 16:00-18:00

MIEJSCE: Nowohucka Biblioteka Publiczna Filia nr 8

Os. Bohaterów Września 26