Źródła – logo

Co w morzu piszczy? Otwarte warsztaty z okazji Dnia Mórz

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2015 roku).

morze

12 marca 2015 roku Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z ARTzoną Ośrodka Kultury Norwida w Krakowie zapraszają dzieci w wieku 4-12 z rodzicami lub bez do wspólnych obchodów Światowego Dnia Mórz.

Światowy Dzień Mórz to wspaniała okazja żeby lepiej poznać nasze morze. Pewnie wielu/wiele z Was spędza wakacje na Morzem Bałtyckim, jednak czy wiecie skąd bierze się w nim woda? Dlaczego jest słona i co sprawia, że jest niebieska? A może chcielibyście poznać zwierzęta mieszkające w morskiej wodzie? Dowiedzieć się czy sól morska szczypie zwierzęta w oczy i czy nie przeszkadza im w oddychaniu? A może ciekawi Was co ma wspólnego Wisła z morzem i skąd w morskiej wodzie biorą się śmieci? Podczas bezpłatnych warsztatów poznamy odpowiedzi na te pytania, przeprowadzimy ciekawe eksperymenty ze słoną wodą, dowiemy się co możemy zrobić w Krakowie, aby nasze morze było czystsze, a także wykonamy własną recyklingową morską rybkę! UWAGA: prosimy, aby każde dziecko przyniosło ze sobą na warsztaty starą skarpetkę.

ZAPISY: zgłoszenia przyjmujemy mailowo: marta.karbowiak@zrodla.org.pl. W mailu prosimy podać nazwę wydarzenia oraz swoje imię i nazwisko, ilość osób, które chce się zgłosić (np. rodzic + dwójka dzieci lub jedno dziecko oraz wiek dzieci).

KIEDY: czwartek, 12 marca 2015 w godzinach 16:00-18:00

GDZIE: ARTzona Ośrodka Kultury Norwida, Os. Górali 4, Kraków