Źródła – logo

Zazieleniamy miasta

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2016 roku).

Już w środę Dzień Ziemi! Dołącz do źródlanej akcji i z okazji tego wyjątkowego, obchodzonego na całym świecie święta, podaruj swojemu miastu trochę kwiatów i koloru. Zapraszamy Was do wspólnego wiosennego odszarzania miast.

W Łodzi zrobimy kolorowe, recyclingowe doniczki (takie jak na zdjęciu i piękniejsze :-), posadzimy kwiaty i porozwieszamy je wszędzie tam, gdzie podpowie nam wyobraźnia: na latarniach, ogrodzeniach, obok rozkładów jazdy na przystankach. Na warsztaty nic nie musicie zabierać. Farby do pomalowania puszek, ziemię, kwiaty i wszystko inne, co będzie nam potrzebne, mamy na miejscu (do bezpłatnego wykorzystania). Jedyna prośba: jeśli macie trochę pustych puszek np. po karmie dla zwierząt, brzoskiwiniach czy kukurydzy, które moglibyśmy wspólnie przemienić w doniczki - zabierzcie je ze sobą. My także będziemy je mieć, ale im więcej tym lepiej. Po warsztatach wybierzemy się na wspólny spacer i rozwieszanie kwiatoumilaczy, lub będzie można zabrać kilka doniczek i samodzielnie wywiesić je w swojej okolicy.

Zarówno w Łodzi jak i w Warszawie szykujemy też dla Was specjalne stanowisko do produkcji bomb nasiennych. To małe kuleczki, wypełnione po brzegi nasionami ziół i kwiatów, które możecie schować do kieszeni i rozrzucać wszędzie tam, gdzie kilka tygodni później chcielibyście zobaczyć kawałek kwietnej łąki.

Kolorowe i kwieciste umilacze miejskiego krajobrazu zrobimy wspólnie:

w Łodzi w środę, 22 kwietnia, g 16.30 w siedzibie "Źródeł" przy Zielonej 27.

w Warszawie we czwartek, 23 kwietnia, g. 17.00 pod kawiarnią 8 stóp, ul. Ratuszowa 2 (na wylocie Parku Praskiego przy ZOO).

w Krakowie w sobotę, 9 maja, g. 10.00-14.00 w podgórskim ogrodzie Poziomkowa Polana (u zbiegu ulic Spiskiej i Przedwiośnie).

Zapraszamy Was serdecznie!

Zazieleniamy miasta dzięki Wam!

W 2014 roku Źródła zatrudniały 147 osób. 135 z nich chciało otrzymać PIT-11 mailem, w formacie PDF, a nie tradycyjną pocztą.
Dzięki temu zaoszczędziliśmy 135 kopert, tyle samo kartek papieru, trochę tonera i ok. 820 zł niewydanych na znaczki na listy polecone.
Za tę kwotę kupimy sadzonki roślin oraz nasiona i całą resztę potrzebną do wyprodukowania „bomb nasiennych” i z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi ruszymy zazieleniać miasta! Możesz nam pomóc zazieleniając z nami lub przekazując 1% podatku na działania Źródeł (KRS 0000118574).