Źródła – logo

Migamy o ekologii - zielone tematy w Polskim Języku Migowym

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2016 roku).

Zapraszamy na otwarte spotkanie, połączone z dyskusją i warsztatami ekologicznymi prowadzonymi w Polskim Języku Migowym. Będziemy razem zastanawiać się nad tematami takimi jak Fair Trade, prawa zwierząt, przemysł żywieniowy i idea recyclingu oraz nad ich obecnością w Kulturze i języku Głuchych. Stworzymy kolaż, który stanie się wizualnym punktem do dyskusji. Będziemy rozmawiać o dostępności informacji, praktycznych ekologicznych rozwiązaniach i projektach.

Czym sugerować się przy wyborze produktów spożywczych? Co znaczą symbole, które możemy znaleźć na jedzeniu? Jak ożywiać rzeczy już zużyte? Jak oszczędzać energię?

Przyjdź! Pomigajmy o ekologii!

Kiedy: niedziela, 14 czerwca 2015, godz. 17.00-19.00

Gdzie: Ambasada Krakowia, ul. Stolarska 6/9, 31-043 Kraków

Spotkanie poprowadzą Sabina Drąg i Jagoda Cierniak z Fundacji Manowce Kultury [www.manowcekultury.com], redaktorki magazynu PROwincja i [www.facebook.com/PROwincja.manowcekultury]. Wydarzenie wspierane przez Gallaudet Club [www.facebook.com/pages/Gallaudet-Club], zapewniający uczestnikom spotkania profesjonalną obsługę tłumaczeniową PJM.

Wydarzenie jest częścią projektu "Ekologia mieszczucha" www.ekokalendarz.pl realizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.