Źródła – logo

Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc!

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2016 roku).

Zachęcamy szkoły do przyłączenia się do akcji Polskiej Akcji Humanitarnej "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc! Akcja na zakończenie roku szkolnego dla szkół, uczniów/uczennic i nauczycieli/nauczycielek!

Akcja pomocy dzieciom w Nepalu zainspirowana została przez Pana Krzysztofa Ponikowskiego, nauczyciela ze Szczecina, który napisał: "Jestem nauczycielem w jednej ze szczecińskich szkół. Od dłuższego czasu nurtuje mnie powszechna od lat szkolna praktyka. Chodzi o wręczanie nauczycielom w dowód wdzięczności bukietów kwiatów z okazji zakończenia roku szkolnego, kwiatów, które za kilka dni trzeba będzie wyrzucić. Według mnie można by ten zwyczaj przekuć w akcje, które pomogą poszkodowanym osobom, środowiskom, a pieniądze wydane na owe bukiety zamienić na wsparcie finansowe dla potrzebujących. W Polsce mamy ok 4 miliony uczniów. Jeśli chociaż co czwarty wrzuciłby do puszki 10 zł (koszt kwiatka z przystrojeniem) to w skali kraju można by uzbierać 10 mln zł! Ostatnie trzęsienie ziemi w Nepalu przywiodło ponownie te rozważania. Mam w głowie akcję, w ramach której można by pomóc w odbudowie tego kraju.

Jak zorganizować akcję „Zamiast kwiatka – Niosę Pomoc” i gdzie wpłacać pieniądze można przeczytać na stronie wydarzenia na FB i na stronie internetowej PAH-u.