Źródła – logo

Bajkowa edukacja globalna z teatrzykiem kamishibai - bezpłatne szkolenia dla osób pracujących z dziećmi

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2017 roku).

Miło nam poinformować, że właśnie rozpoczynamy cykl wyjątkowych szkoleń dla bibliotekarzy, animatorów kultury, pracowników świetlic, przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych osób, prowadzących zajęcia z dziećmi w wieku 5-10 lat. Jeśli chcesz dowiedzieć się czym jest teatrzyk kamishibai (紙芝居) i jak można wykorzystać go w bajkowej edukacji globalnej, serdecznie zapraszamy do udziału!

DLA KOGO?

Jeśli pracujesz w bibliotece, świetlicy (szkolnej, środowiskowej, szpitalnej), domu kultury, domu dziecka, organizacji pozarządowej lub w innym miejscu, w którym prowadzisz zajęcia z dziećmi w wieku 5-10 lat i chciałbyś wzbogacić swoje zajęcia o tematykę globalnych współzależności, to nasze szkolenie jest dla Ciebie. Uwaga: szkolenie NIE jest przeznaczone dla nauczycieli.

O CZYM?

Podczas szkoleń dowiesz się m.in.:

JAKIE SĄ KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW?

Po pierwsze oczywiście nowa wiedza i umiejętności. A poza tym: uczestnicy szkolenia otrzymają pakiet, składający się z kartonowego teatrzyku do prezentowania opowieści kamishiabi oraz trzech bajek, przygotowanych i wydanych specjalnie na potrzeby projektu:

Każdy uczestnik otrzyma także

Przewidujemy także słodko-kawowy poczęstunek, złożony z produktów z certyfikatem Sprawiedliwego Handlu.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz

SZKOLENIA ODBĘDĄ SIĘ W:

Szkolenia są częścią projektu "Edukacja globalna dla najmłodszych", prowadzonego przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Spraw Zagranicznych (program polskiej pomocy rozwojowej).