Źródła – logo

Bezpieczne spacery w lesie - poradnik dla bywalców lasów

Każdego roku w Polsce odbywa się ponad cztery i pół miliona polowań. Tak, to nie pomyłka – taką liczbę podaje Polski Związek Łowiecki. Biorąc pod uwagę, że większość z tych polowań odbywa się pomiędzy wrześniem a styczniem, można oszacować, że w trakcie sezonu, każdego dnia w Polsce w ponad 20 tysiącach miejsc możemy natknąć się na myśliwych strzelających do zwierząt!

Od 2016 roku doradzamy, jak można zakazać polowań na swoim prywatnym terenie oraz monitorujemy przestrzeganie przepisów związanych z polowaniami a wpływających na bezpieczeństwo osób postronnych w lesie. Sprawdzamy, czy informacje o miejscach polowań są prawidłowo podane do wiadomości publicznej i czy polowania są prawidłowo oznakowane.

Teraz przygotowaliśmy krótki poradnik dla wszystkich osób prowadzących edukację przyrodniczą oraz inne formy aktywności terenowej, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa prowadzących i uczestników, oraz uświadomić im ich prawa podczas korzystania z publicznych terenów. Pobierz poradnik "Dla bezpiecznych spacerów w lesie".

Poradnik powstał w ramach projektu „Dla bezpiecznych spacerów w lesie – monitoring i poradnictwo” dofinansowanego przez Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca. Więcej informacji o projekcie oraz naszych działaniach przeciwko polowaniom na zwierzęta można znaleźć na stronie internetowej zakazpolowania.pl

inicjatywę wspierają Sieć Obywatelska Watchdog Polska i Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca
Poradnik na temat bezpieczeństwa w lesie związanego z polowaniami zbiorowymi