Źródła – logo

Dzień otwarty w Dziczym Lesie - warsztat rodzinny

List otwarty dzików do ludzi
Doszły nas słuchy, że wśród ludzi nie mamy najlepszej opinii. Podobno ludzie plotkują, że niszczymy las i jest nas za dużo. Nasza dzicza społeczność jest tym mocno zaniepokojona. Wierzymy, że wszystkie te pogłoski biorą się z niezrozumienia jak ważną rolę pełnimy w lasach. Aby rozwiać wszelkie ludzkie wątpliwości dzicza starszyzna postanowiła zorganizować dni otwarte w Dziczym Lesie. Wierzymy, że jeśli nas poznacie, zobaczycie gdzie żyjemy i jakie mamy zwyczaje, już nigdy nie będziecie podejrzewać nas o działanie na szkodę lasu. Wyznaczeni przez nas pracownicy Ośrodka Działań Ekologicznych “Źródła” zabiorą Was na oprowadzanie po naszym terenie.
Oczekujemy na Was z niecierpliwością
Dziki z Dziczego Lasu.

🌳🐗🌲
Ośrodek Działań Ekologicznych “Źródła” wraz z dzikami z Lasu Łagiewnickiego (zwanego przez dziki Dziczym Lasem) zaprasza rodziny na spacerową grę rodzinna. Na chwilę zmienimy się w
jedno wielkie dzicze stado i wspólnie odwiedzimy miejsca żerowania, dzicze spa (o wdzięcznej nazwie "Babrzysko") a także poszukamy śladów i tropów dziczej obecności w lesie. Spacer przeplatany będzie zadaniami i zabawami.

🌳🐗🌲
KIEDY
Dwa terminy do wyboru:
środa, 19 czerwca, godzina 17:00
sobota, 22 czerwca, godzina 11:00 - BRAK MIEJSC
Gra potrwa około 2-2,5 godziny.

🌳🐗🌲
GDZIE
Spotykamy się na Parkingu Kaloryfer przy ulicy Wycieczkowej w Lesie Łagiewnickim (maps.app.goo.gl/Hp4DZ5iMuHj8jV859) przy ujęciu wody. Są tam ławeczki ustawione w koło - łatwo będzie się nam odnaleźć. Można dojechać autobusem na przystanek Wycieczkowa-Wiewiórcza.
🌳🐗🌲
ZAPISY
Zapisy przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy.
Warsztat jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona!
🌳🐗🌲
JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ:
Ubierzcie się wygodnie i terenowo - warto zabrać ze sobą środki odstraszające komary i kleszcze. W trakcie spaceru będą momenty na spokojne aktywności plastyczne, więc warto zabrać ze sobą koc lub karimatę oraz coś do jedzenia i picia.

🌳🐗🌲
ORGANIZATORZY
Ośrodek Działań Ekologicznych dzięki wsparciu Fundacji Drzewo i Jutro

dzień otwarty w dziczym lesie - 22 czerwca