Źródła – logo

Dzień Ziemi 2022

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2022 roku).

Szykujecie się na Dzień Ziemi? Osobom dla których troska o naturę jest codziennością, Dzień Ziemi może umknąć. Nas co roku zaskakuje. Zaskakuje nas wzmożone zainteresowanie warsztatami w okolicach 22 kwietnia (terminów brak, ale warsztaty można zamawiać cały rok), pytania o "ekogadżety" na nagrody w konkursach (cokolwiek to jest, nie wiemy, nie mamy, nie produkujemy) i pytania o scenariusze szkolnych apeli (też nie mamy).
Jak więc świętować Dzień Ziemi? Najlepiej w terenie, w lasie, na łące, na polu, w parku. Nie czekajcie na Dzień Pustej Klasy, wyjdźcie już teraz. Nie trzeba nic szykować, robić dekoracji, kupować nagród, uczyć się na pamięć i robić prób. Wystarczy odpowiednie do pogody ubranie, bidon z piciem, kanapka, chęci i humor. Nie potrzeba scenariuszy zajęć i kart pracy żeby być z przyrodą.
Jeśli jednak drogi nauczycielu, droga nauczycielko wolisz mieć coś w zanadrzu, to jak zwykle poleca się EkoKalendarz ze swoimi pakietami. Tam pomysłów na obserwacje przyrodnicze, zabawy i gry w terenie znajdziecie bez liku.