Źródła – logo

EkoRok ze Źródłami w naturze - kolejna edycja

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2022 roku).

W zeszłym roku szkolnym prowadziliśmy pilotaż projektu edukacji w przyrodzie.. Dwadzieścia klas zdecydowało się na regularne zajęcia w lesie (lub parku). Osiem kilkugodzinnych spotkań z przyrodą. Co prawda pandemia i zamknięcie szkół pokrzyżowało nam plany, poza tym nie wszyscy nauczyciele, dyrektorzy i rodzice mieli odwagę posyłać dzieci na dwór w czasie deszczu czy mrozu pomimo wcześniejszych deklaracji. Nie wszystkie klasy ukończyły cały cykl. Czy żałujemy? Nie! To było najlepsze doświadczenie, ilość radości, satysfakcji, dobrych słów, które usłyszeliśmy i świadomość, że te wyjścia do lasu naprawdę działają powodują, że chcemy to robić już zawsze. Zabierać dzieci do lasu, odkrywać przyrodę, obserwować zmiany, wspólnie się uczyć i bawić.
I wiecie co, wspiera nas w tym Fundacja Drzewo i Jutro. Dzięki niej w tym roku znów możemy zaprosić 15 klas do wspólnej przygody w lesie. A to nie wszystko, bo także dzięki wsparciu Fundacji będziemy Was zapraszać na kolejne warsztaty rodzinne i będziemy promować edukacje w terenie podczas kolejnych obchodów Dnia Pustej Klasy. Dziękujemy!
Nabór ruszy 1 września. Uwaga, tym razem NIE decyduje kolejność zgłoszeń, lecz motywacja, możliwość dojazdu do lasu, itd. Klasy będziemy wybierać na podstawie formularza oraz rozmowy telefonicznej z wychowawcą.