Źródła – logo

Nareszcie wiosna

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2022 roku).

Kiedy tylko zaczyna pojawiać się pierwsze wiosenne słońce, nogi zwykle same niosą do lasu czy na łąkę, a później z każdym słonecznym dniem zbliżającym nas do lata przyroda jest coraz bujniejsza, pachnąca i trudno się oprzeć spacerom i wycieczkom. Doceniliśmy kontakt z przyrodą w trakcie kolejnych lockdownów w poprzednich latach. Teraz znów natura może nam wszystkim pomóc ukoić nerwy, uspokoić się, oderwać od obrazów wojny.
Wykorzystajmy ten zew przyrody i dajmy się ponieść naturze. Zabierz nowych znajomych, przyjaciół, uczniów do swojego ulubionego parku lub lasu. Spacer pełen uważności, wsłuchiwanie się w szelest powoli zieleniących się gałązek i śpiew ptaków, wygrzewanie się w promieniach słońca, dotykanie miękkiego mchu i chropowatej kory, tropienie wiosennych kwiatów i pierwszych motyli... wystarczy o tym tylko czytać i już robi się jakoś lepiej.
W pakiecie edukacyjnym na rozpoczęcie wiosny znajdziecie kilka propozycji zabaw, obserwacji i gier terenowych dla rodzin, grup przyjaciół czy klas. A gdy już wrócicie ze spaceru, mamy kilka propozycji na wiosenne zajęcia plastyczne.
Więcej inspiracji znajdziecie w naszych pakietach na Dzień Ziemi, Dzień Lasów, Dzień Pszczół, Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk, Dzień Ptaków, Dzień Doceniania Chwastów.