Źródła – logo

Tajemnica znikających drzew - rodzinna gra terenowa

Zapraszamy Was na pierwszą w tym roku kalendarzowym grę rodzinną ze Źródłami. Tym razem wcielimy się w dociekliwych detektywów, którzy rozwiążą zagadkę tajemniczego znikania drzew, a także odkryją ich sekretne supermoce. Po przejściu trasy będziemy mieć dla Was dodatkowe aktywności, a na koniec teatrzyk Kamishibai pt."Dlaczego zwierzęta mieszkają w bloku Maćka?".

Nie chcemy za dużo zdradzać, bo wszystkie sekrety będziecie odkrywać sami podczas naszego spotkania, ale możemy Wam nieco uchylić rąbka tajemnicy. Podczas szukania materiałów dowodowych będziecie mogli sprawdzić Waszą spostrzegawczość, umiejętność łączenia faktów i wyciągania wniosków. W trakcie dochodzenia dowiecie się m. in:

GDZIE I KIEDY:
Dwa terminy do wyboru:
czwartek, 25 kwietnia, g. 17:00
lub sobota, 27 kwietnia, g. 11:00.
Wydarzenie potrwa około 2-2,5 godziny.

Zbiórka: polana ze stołami i ławkami w lesie Okręglik https://maps.app.goo.gl/MQvqCoRV2xKX5kgp9. Jadąc samochodem od ul.Okręglik trzeba skręcić w prawo w ul.Sianokosy - tam można zaparkować auto. Wchodzicie do lasu drogą, przy której zaraz jest duży kamień z napisem "Harcerski Las" https://maps.app.goo.gl/9K7VFCejwdCnju7CA, a potem już tylko prosto i w lewo :) W razie trudności z dotarciem wszystkim zgłoszonym wyślemy kontakt telefoniczny do nas.

ZAPISY
Zapisy przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/CzN52z73HjCDTpT86
Warsztat jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona!

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ:
Ubierzcie się wygodnie i terenowo - warto zabrać ze sobą środki odstraszające komary i kleszcze. Między grą, a teatrzykiem będzie chwila, żeby zjeść i odpocząć, warto więc wziąć ze sobą koc lub karimatę oraz coś do jedzenia i picia. W trakcie gry będzie potrzebny telefon komórkowy z aplikacją do skanowania kodów QR - dobrze, żeby jedna osoba w drużynie go miała.

ORGANIZATORZY
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" dzięki wsparciu Fundacja Drzewo i Jutro

tajemnica znikających drzew - rodzinna gra terenowa