Źródła – logo

Wieczorny spacer świetlików

W rankingach popularności biedny listopad jest zawsze w ogonie. Bo zimno, mokro, drzewa już bezlistne, ale śniegu jeszcze nie ma. No i ta noc zaczynająca się w środku dnia 🕓… Tymczasem ciemność to piękny prezent, który rok do roku dostajemy od listopada i który zazwyczaj - niewdzięczni! - przyjmujemy z jęknięciem rozczarowania.
Spójrzmy prawdzie w 👀 - gdyby te listopadowe długie wieczory były przyrodzie zbędne (i powstały wyłącznie aby uprzykrzyć nam życie), to przyroda NA PEWNO by ich nie wymyśliła. Zapraszamy Was więc na spacer, na którym na tę ciemność spojrzymy z czułością i pełnym zrozumieniem. W tym zrozumieniu bardzo chętnie wesprzemy Was naszą wiedzą o nocnym życiu przyrody. 🦇 Wspólnie popatrzymy na świat oczami zwierząt aktywnych po zmroku, wyostrzymy zmysły, poszukamy drobinek światła…
🦉 Przygotowaliśmy dla Was pełną przygód grę terenową, niebanalne, rozbudzające wyobraźnię rekwizyty i bajkową trasę po nocnym parku na Zdrowiu. Nie zdradzamy za dużo, żeby nie psuć Wam niespodzianki, ale zaufajcie nam - będzie zaskakująco i ekscytująco!
🌘 Po tym spacerze będziecie gotowi, aby kolejny listopad przywitać z radością. Kiedy za rok przyjdzie do Was jak zwykle ze swoim cennym podarkiem - mrokiem zapakowanym w czarne prezentowe pudełko przewiązane fluoresensycjną wstążeczką - będziecie mogli z czystym sumieniem odpowiedzieć: Wspaniale! Czekałam na Ciebie, listopadzie!

🌔 ILE CZASU ZAJMIE SPACER?
Spokojne przejście trasy wraz z rozwiązaniem zadań nie powinno zająć dłużej niż godzinę. Aby było Wam raźniej podczas spaceru, warto by w każdej drużynie były oprócz dzieci po 2 osoby dorosłe. Jeśli to niemożliwe, a potrzebujecie towarzystwa w czasie gry, możemy wyznaczyć tę samą godzinę startu dla kameralnych drużyn (dajcie nam znać w zgłoszeniu).
Na spacer zapraszamy świetliki w wieku 4-12 lat, które chcą w bezpieczny sposób oswoić ciemność oraz spojrzeć na świat z nowej perspektywy. Oczywiście wraz ze świetlikami-opiekunami!

🔦 JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?
• Ubierzcie się ciepło.
• Konieczna jest latarka (może być ta w smartfonie).
• Weźcie ze sobą smartfony, będzie można zrobić ciekawe zdjęcia 📸
• Jeśli macie latarki UV - to super - zabierzcie ze sobą, będzie nam dzięki temu łatwiej organizacyjnie.

🌖 O KTÓREJ SIĘ SPOTYKAMY?
Udzielamy wskazówek dotyczących gry od godziny 17:00 do 18:30. Każda rodzina wyrusza samodzielnie w kilkuminutowych odstępach czasowych - konkretną godzinę rozpoczęcia przypisaną dla danej rodziny podamy mailem w odpowiedzi na zgłoszenie. Prosimy o punktualność, aby udział w grze był dla wszystkich komfortowy.

🕯 MIEJSCE ZBIÓRKI
Park Zdrowie, aleja prowadząca od Konstantynowskiej do wielkiego placu zabaw (na terenie dawnego Lunaparku) na wysokości stawu, czyli tutaj: https://maps.app.goo.gl/k9nmje6ngRZZic5o8

🌠 ZAPISY
Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz: https://forms.gle/dNgMjSWECsDqLP7v6

🌘 ORGANIZATORZY
Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” (www.zrodla.org) dzięki wsparciu Fundacji Drzewo i Jutro