Źródła – logo

Żyrafa na rowerze. Bajka o uchodźcach z Ukrainy

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2022 roku).

💙💛 W 2018 roku wydaliśmy bajkę kamishibai pt. „Żyrafa na rowerze” autorstwa Rafała Witka zilustrowaną przez Joanna Rusinek. Opisuje ona historię rodzeństwa Tatiany i Dawida oraz ich rodziców, którzy na skutek wojny musieli uciekać ze swojego domu. Przypominamy tę bajkę dzisiaj mając nadzieję, że rodziny takie jak Tatiany nie będą musiały uciekać ze swojej ojczyzny, a te które już uciekły będą mogły bezpiecznie wrócić do swoich domów lub znaleźć nowy dom w Polsce - tak jak rodzina bohaterki bajki.

Wiemy jak trudno jest towarzyszyć dzieciom i tłumaczyć im świat w sytuacji, gdy sami jesteśmy przerażeni, zdezorientowani i smutni. Być może bajka „Żyrafa na rowerze” pomoże Wam w tych rozmowach.
Bajka przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia.

Do bajki powstały też scenariusze zajęć do przeprowadzenia w szkole, można je pobrać ze strony www.globalna.edu.pl/kamishibai/

Uwaga! Szkoły, przedszkola, biblioteki - wydrukowaną bajkę możecie otrzymać za darmo w Ośrodku Działań Ekologicznych "Źródła" w Łodzi, ul. Zielona 27 (czynne w godzinach 11-16) lub zamówić wysyłkowo poprzez formularz zamówienia. Jedna placówka może otrzymać jeden egzemplarz bajki.