menu:strona główna
menu:stowarzyszenie
menu:edukacja
menu:projekty i działania
menu:publikacje
menu:kontakt
kalendarz Źródeł galeria Źródeł
Nasz profil na Facebooku Przekaż 1% podatku na projekty Żródeł
 
  

kontakt

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org.pl


Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

polecamy Fakturownia.pl - prosty program do fakturowania online

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

edukacja ekologiczna na wysokim poziomie
Nasze stowarzyszenie zajmuje się edukacją ekologiczną od 25 lat. Chcemy dzielić się z Państwem swoimi umiejętnościami i upowszechniać wartości proekologiczne wśród dzieci i dorosłych. Swoją ofertę kierujemy zarówno do całych szkół, jak i pojedynczych uczniów czy zainteresowanych nauczycieli i osób pracujących z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Serdecznie zapraszamy do włączania się w prowadzone przez nas działania, do korzystania z naszej pomocy oraz oferty edukacyjnej.

Zapraszamy do udziału w prowadzonych przez nas warsztatach:

w Łodzi: w Warszawie:
Oferta warsztatowa na rok szkolny 2021/22 w plikach PDF dla: przedszkoli,
szkół podstawowych, szkół średnich.


. . .
Dyplom Młodego Ekologa

Dyplom Młodego Ekologa


Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" od 1999 roku przyznaje "Dyplom Młodego Ekologa" najaktywniejszym klasom i uczniom, jest on świadectwem zaangażowania w ochronę przyrody. Dotychczas dyplom otrzymało około 9300 uczniów z 367 klas, są wśród nich głownie młodzi łodzianie - uczestnicy warsztatów ekologicznych, uczniowie klas współpracujących ze "Źródłami", ale dyplom otrzymało również wielu uczniów z najodleglejszych zakątków Polski, są to uczestnicy "Bardzo Zielonych Szkół" - wycieczek z intensywnym programem ekologicznym organizowanych przez "Źródła" od 2002 lat.

Dyplom otrzymują uczniowie, którzy wzięli udział w cyklu 5 warsztatów prowadzonych przez Źródła. Cykl powinien zamknąć się w ciągu trzech lat, sugerujemy jednak by zajęcia odbyły się w ciągu jednego roku szkolnego, gdyż mają wtedy większe oddziaływanie na ucznia. Dyplom otrzymuje każdy uczeń, a także cała klasa oraz nauczyciel, który zorganizował cykl zajęć. Dyplom otrzymują również uczestnicy Bardzo Zielonej Szkoły. Wraz z dyplomem każdy uczeń otrzymuje Zielony Kodeks Młodego Ekologa oraz odznakę.

Indywidualny "Dyplom Młodego Ekologa" lub "Certyfikat Młodego Ekologa" otrzymują uczniowie, którzy wykazali się szczególną pomysłowością, pracowitością i zaangażowaniem w działania na rzecz przyrody. O zgłaszanie kandydatów do dyplomu prosimy wychowawców klas. Należy wówczas krótko uzasadnić decyzję, jeśli jest to możliwe - przedstawić materiały dokumentujące pracę ucznia (zdjęcia, prace plastyczne, gazetki itp.). Zgłoszenia przyjmujemy w siedzibie ODE "Źródła", ul. Zielona 27, tel. 42 632 81 18 lub e-mail: edukacja@zrodla.org Wraz z dyplomem każdy uczeń otrzymuje Zielony Kodeks Młodego Ekologa oraz odznakę. Zaświadczenia i podziękowania dla nauczycieli otrzymują wszyscy nauczyciele, którzy współpracują z ODE "Źródła".

. . .

design: cztery selery