Źródła – logo

Hotel prowadzony przez osoby …

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2007 roku).

Hotel prowadzony przez osoby niepełnosprawne w Zgierzu, skansen architektury drewnianej w Łodzi zatrudniający bezrobotnych jako statystów w strojach „z epoki”, muszla koncertowa w Łowiczu – to tylko niektóre z projektów z woj. łódzkiego współfinansowanych ze środków UE, prezentowanych na wystawie bannerów organizowanej przez Polską Zieloną Sieć w ramach projektu „Unia Europejska dla Zrównoważonego Rozwoju – Promocja Dobrych Praktyk” finansowanego przez Ministerstwo Gospodarki i Pracy w ramach środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna. Prezentowana w kolejnych miastach woj.
łódzkiego wystawa gości obecnie w Pabianicach – bannery o rozmiarach 1,5 na 2 metry, wykonane w technologii nadruku kolorowego zawisły przed wejściem do Urzędu Miasta.

Organizatorem wystawy jest Związek Stowarzyszeń „Polska Zielona Sieć”, który zrzesza organizacje pozarządowe, które w celach statutowych lub swojej działalności odwołują się do zasady zrównoważonego rozwoju. “Na wystawie chcemy zaprezentować działania zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju, realizowane we współpracy z oczekiwaniami społecznymi i organizacjami pozarządowymi, nie tylko projekty inwestycyjne, ale także te społeczne” – mówią organizatorzy.

Prezentowane na wystawie bannery można też obejrzeć w Internecie w pliku PDF (uwaga: 2,7 MB)

W ramach tegorocznych działań Polskiej Zielonej Sieci odbędzie się także dla samorządowców, przedsiębiorców i organizacji społecznych seminarium i warsztat nakierowane na zwiększenie umiejętności korzystania z funduszy unijnych – w dniu 21 listopada w Łodzi na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Udział jest bezpłatny, więcej szczegółów dotyczących udziału - tutaj.