Źródła – logo

ODE „Źródła” z okazji Dnia …

Ta wiadomość jest archiwalna (z 2008 roku).

ODE „Źródła” z okazji Dnia Konsumenta przypadającego 15 marca zaprasza wszystkich zainteresowanych zagadnieniami dotyczącymi gospodarki odpadami, zrównoważonej konsumpcji, sprawiedliwego handlu, zdrowej żywności, rolnictwa ekologicznego, ekoznaków, recyklingu, zmian klimatycznych oraz idei społecznej odpowiedzialności biznesu na spotkanie szkoleniowe, które odbędzie się w dniu 14 marca (piątek) przy ulicy Więckowskiego 33 w sali konferencyjnej na II piętrze o godzinie 15:00. Spotkanie jest obowiązkowe dla nauczycieli biorących udział w projekcie „Sklep → wysypisko: ulica jednokierunkowa?” oraz „Kupuj odpowiedzialnie - Twoje pieniądze kształtują świat”

Funkcjonowanie w naszej organizacji punktu informacyjno-konsultacyjnego w ramach projektu „Kupuj odpowiedzialnie-Twoje pieniądze kształtują świat” umożliwi uczestnikom spotkania skorzystanie z publikacji dotyczących poruszanych podczas spotkania zagadnień. Wszystkie osoby biorące udział w szkoleniu dostaną materiały szkoleniowe w tym min. bezpłatne poradniki konsumenckie, kalendarze ścienne i kieszonkowe.

Poradnik "Dobre zakupy", który omawia etyczne aspekty codziennych zakupów oraz stojącą przed nabywcą możliwość aktywnego wpływania na działalność firm poprzez wybory dokonywane w czasie zakupów. W poradniku tym znajdziesz takie informacje o produktach i producentach, których próżno szukać w reklamach i na etykietach. Poradnik informuje o faktach i dostarcza ogólnych zaleceń, pomocnych w ukierunkowaniu mocy sprawczej zwykłych zakupów, leżącej w rękach każdego konsumenta. Poradnik "Jak kupować by nie dać się upolować", który pokazuje zaś jak bronić się przed rozmaitymi manipulacjami, na które jesteśmy codziennie
narażeni jako konsumenci. Z poradnika tego dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o trikach i sztuczkach, nad którymi głowi się sztab
specjalistów z branży marketingowej. Poznasz stosowane wobec Ciebie metody manipulacji bazujące na wiedzy psychologicznej - ich świadomość pozwali Ci na przykład zrozumieć, dlaczego sięgasz w sklepie po taki a nie inny produkt, dlaczego jedna marka wydaje Ci się atrakcyjniejsza od drugiej, dlaczego produkt reklamowany w dany sposób wydaje Ci się lepszy niż inny.

Szkolenie będzie urozmaicone pokazem i degustacją żywności ekologicznej i fairtrade.

Prosimy o potwierdzenie obecności na szkoleniu drogą mailową lub telefoniczną do dnia 12 marca.

Ewentualne pytania prosimy kierować bezpośrednio do:

Ewa Kramek, tel. 608 833 981 lub 042 632 0311, e-mail: ewa.kramek@zrodla.org